Piestingtalská cyklotrasa

Top cyklistická trasa od Markt Piesting alebo Sollenau do Gutenstein alebo Rohr im Gebirge

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings
Plné zobrazenie
Výškový profil

78,42 km dĺžka

Údaje o túre
 • Náročnosť: stredné
 • Trasa: 78,42 km
 • Stúpanie: 930 Hm
 • Zostup: 384 Hm
 • Trvanie: 6:00 h
 • Najnižší bod: 261 m
 • Najvyšší bod: 778 m
Vlastnosti
 • etapové trasa
 • vyhliadky
 • možnosť občerstvenia
 • dostupnosť vlakom a autobusom

Detaily pre: Piestingtalská cyklotrasa

Krátky opis

Zážitková jazda na bicykli údolím básnikov (Ferdinanda Raimunda), hudobníkov (Johannesa Brahmsa) a historických maliarov Friedricha Gauermanna a Leopolda Kupelwiesera vedie z obce Markt Piesting do dediny Gutenstein. Niektoré pavilóny popri ceste ponúkajú pohľad do života v období biedermeieru, ktoré panovalo od roku 1815 do 1848. Výstava v Múzeu lesných robotníkov (Waldbauernmuseum) v obci Gutenstein oživuje minulosť údolia Piestingtal.

Opis

Napojenie na cyklochodník Thermenradweg EuroVelo 9 v obci Sollenau. Trasa prechádza obcou Felixdorf, Steinabrückl a Wöllersdorf asi 22 km od obce Markt Piesting. Po Gutenstein vedie cyklochodník oblasťou Biedermeiertal a končí sa po 21 km.

Športovci si môžu trasu predĺžiť o ďalších 15 km, ktoré pokračujú do obce Rohr im Gebirge.

Charakteristika: Asfaltovaná a značená cyklotrasa po celej dĺžke. Po obec Gutenstein celodenný výlet pre rekreačných cyklistov a rodiny. Ďalšia trasa do obce Rohr zahŕňa prevýšenie až do 15 percent a predstavuje výzvu pre športových cyklistov.

Počiatočný bod túry

Markt Piesting alebo Sollenau

Cieľový bod túry

Gutenstein alebo Rohr im Gebirge

Opis trasy Piestingtalská cyklotrasa

Od veľkého parkoviska v obci Markt Piesting vedie trasa popri malej elektrárni cez most. V časti Minnatal stojí hneď za obcou Markt Piesting rodný dom Leopolda Kupelwiesera. Žiaľ, nie je sprístupnený verejnosti. Cesta vedie nivami okolo úpätia ruiny Starhemberg a krátko za ňou sa opäť ocitá v otvorenej krajine. Prechádzajúc lúkami a pastvinami budete míňať niekoľko informačných pavilónov a po celkovo 6 km jazdy sa ocitnete v meste Ober-Peisching. Po ďalšom kilometri sa dostanete do obce Waldegg.

Za kostolnou závorou vedie trasa do oblasti Schwarzviertel k prírodnej pamiatke Kalksinterader. Tu nasleduje idylický úsek, pretože cesta vedie priamo riečnou krajinou popri rieke Piesting. Úžina „Qauarb“ a jej výnimočný viadukt naozaj stoja za pohľad. Na ďalšej ceste sa ocitnete v dedinách Öd a Reichenthal a prejdete na cyklochodník cez husto zalesnenú oblasť v smere do obce Ortmann. V kotline Pernitzer Becken pôjdete okolo vily Raimund a po malom lesnom úseku sa dostanete do obce Gutenstein.

Príchod

A2 až po výjazd Baden, držte sa vpravo na B210. Na križovatke s B17 odbočte doprava na smer Wiener Neustadt. Po asi 10 km sa dostanete do obce Sollenau.

A2 po obec Wöllersdorf, držte sa vpravo a pokračujte po B21 do obce Markt Piesting.

Parkovanie

Tak v obci Sollenau, ako aj v Markt Piesting je k dispozícii dostatok parkovacích miest.

Vlakom do obce Sollenau alebo Markt Piesting.

Bližšie informácie nájdete na www.öbb.at

Ďalšie informácie / odkazy

Wiener Alpen in Niederösterreich 2801 Katzelsdorf Schlossstr. 1 Tel. +43/2622/789 60 Fax +43/2622/789 60-50 info@wieneralpen.at www.wieneralpen.at

Tu získate aj bezplatný cyklistický leták. Letáky poskytujú prehľad o trase a informujú o možných miestach na oddych a občerstvenie, ako aj o zaujímavostiach. Prosíme, aby ste zobrali na vedomie, že nejde o skutočnú cyklistickú mapu.

Bezpečnostné opatrenia

Cyklotrasa Piestingtal vedie mimo ciest dobre značeným chodníkom.

Tip autora

Bike holiday offer: Biedermeier experience

2 Nights with half board in a bicycle friendly establishment, extensive maps and information material, entrance to the Gauermann Museum

perPerson in double room from € 95, -

Valid: May to October 2012

Viac zájazdov okolo východiskového bodu