Prírodná rezervácia Hohe Wand – turistika nad oblakmi

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings
Plné zobrazenie
Výškový profil

6,71 km dĺžka

Údaje o túre
 • Náročnosť: ľahké
 • Trasa: 6,71 km
 • Stúpanie: 206 Hm
 • Zostup: 206 Hm
 • Trvanie: 2:00 h
 • Najnižší bod: 875 m
 • Najvyšší bod: 1.039 m
Vlastnosti
 • okružná trasa
 • vyhliadky
 • možnosť občerstvenia
 • vhodné pre rodiny s deťmi
 • geologické zaujímavosti
 • faunistické zaujímavosti

Detaily pre: Prírodná rezervácia Hohe Wand – turistika nad oblakmi

Krátky opis

Okružná túra cez prírodnú rezerváciu Hohe Wand s detskou zoo, rozhľadňou a vyhliadkovou terasou Skywalk. Ideálny cieľ pre rodiny!

 

UPOZORNENIE: Pozor, tento zimný turistický chodník možno v prípade snehu nebude úplne upravený a môže obsahovať šmykľavé úseky. Schodný na vlastné nebezpečenstvo! Dbajte na vhodnú výbavu, ako sú pevná obuv, palice, nepremokavé turistické oblečenie, pokrývka hlavy atď. Aj v zime pite dostatok vody! Myslite na to, že sa skoro stmieva, a pri plánovaní túry postupujte nanajvýš opatrne!

Opis

Inverzné počasie – na vrcholkoch slnečno, v údolí hmlisto. Takéto inverzné počasie zažijete najmä v obci Bergland. Zatiaľ čo údolie je po celé dni ponorené do hmly, na horách panuje samoľúbe slnko. Takže hor sa na Hohe Wand, aby ste nachytali trochu slniečka. Hohe Wand je síce náhorná plošina, no napriek tomu to nie je čistá rovinka, takže nás túra bude viesť cez kopcovitý les prírodnej rezervácie k rôznych pohostinstvám či k centru prírodnej rezervácie alebo k vyhliadkovej terase Skywalk.

Vstup do prírodnej rezervácie: Dospelí 1,80 EUR | Deti 1 EUR – osobné auto 2 EUR

Počiatočný bod túry

Hohe Wand, hostinec Postl

Cieľový bod túry

Hohe Wand, hostinec Postl

Opis trasy Prírodná rezervácia Hohe Wand – turistika nad oblakmi

Naša túra začína pri hostinci Postl, kde sa nám určite oplatí malá zachádzka na vyhliadkovú terasu Skywalk. Hmla pokrývajúca všetko pod nami vyzerá ako more, z ktorého jednotlivo ako malé ostrovčeky vykúkajú vrcholky hôr. Pri tomto pohľade si človek takmer dokáže predstaviť, ako pred miliónmi rokov more siahalo až po Hohe Wand. Po týchto pôsobivých výhľadoch nás naša trasa zavedie od hostinca Postl cez kopcovitý les k hostincu Luf (otvorený celoročne, deň pracovného voľna – pondelok) a ďalej až k chate Hochkogelhaus. Priamo pri chate Hochkogelhaus začína spočiatku úzka, neskôr však pohodlná lesnícka cesta vedúca smerom k hostincu Kleine Kanzel, ktorá nás za cca 45 min. privedie k centru prírodnej rezervácie. Na výber tu máte detskú zoo, vápenicu, milier – špeciálnu vatru na výrobu dreveného uhlia, alpské a vlastivedné múzeum, viacgeneračné ihrisko alebo návštevu rozhľadne.  Následne pôjdeme ďalej k hostincu Postl popri výbehu s jeleňmi. Tu už čakajú hladní obyvatelia výbehu na množstvo návštevníkov, potravu a pohladenie. Teraz sa vyberieme opäť po značke k hostincu Postl – neustále sa ide mierne z kopca cez lesy prírodnej rezervácie Hohe Wand späť do východiskového bodu.

Príchod

1) A2 – zjazd Wöllersdorf – vpravo po B21 v smere Gutenstein – odbočiť do obcí Dreistetten – Muthmannsdorf – Emmerberg – Gaaden – Stollhof – mýto (poplatok) – po Bergstraße celoročne na náhornú plošinu Hohe Wand

 

2) A2 – zjazd Wiener Neustadt West – Weikersdorf – Winzendorf – Emmerberg – Gaaden – Stollhof – mýto (poplatok) – Hohe Wand

 

3) Z obce Neunkirchen – Würflach – Willendorf – Höflein – Zweiersdorf – Maiersdorf – mýto (spoplatnené) – Hohe Wand

Parkovanie

Možnosti parkovania pri hostinci Postl, hostinci Luf alebo centre prírodnej rezervácie – parkovisko pri výbehu zvierat

Vlakom z Viedne, resp. z Grazu, až do obce Wr. Neustadt – a odtiaľ ďalej až do Winzendorfu (z Wr. Neustadt jazdia vlaky v hodinových intervaloch smerom do Puchbergu) – z Winzendorfu možno prejsť cez roklinu Prossetschlucht do Maiersdorfu (5 km), odkiaľ sa dá za cca 1 hod. po rôznych výstupoch dostať na Hohe Wand.  Alebo môžete prestúpiť v obci Wiener Neustadt v smere Puchberg am Schneeberg – miesto výstupu Grünbach am Schneeberg – po chodníku Grafenbergweg vedúcom po modrej značke sa za cca 1,5 hod. dostanete na náhornú plošinu k chate Wilhelm Eicherthütte. Ďalej môžete ísť vlakom železnice Gutensteinerbahn (z hlavnej stanice Wr. Neustadt) do Oberpiestingu alebo Waldeggu a vyjsť na Hohe Wand zo zadnej strany.

Bližšie informácie nájdete na www.oebb.at

Ďalšie informácie / odkazy

Gemeinde Hohe Wand, www.naturpark-hohewand.at, +43 / 2638 / 883482

Here you can get a free hiking guide about your tour. This hiking guide provides an overview of the route, and information on refreshment stops. Please note that this is not a suitable hiking map.

Vybavenie

Vždy si so sebou zoberte príslušné mapy. Na túru si obujte vhodnú pevnú obuv, zoberte si so sebou ochranu proti slnku aj proti dažďu, ako aj vodu a nejakú maličkosť na zjedenie. Nezabudnite na svoj mobilný telefón a uložte si doňho číslo linky tiesňového volania horských záchranárov: 140

Bezpečnostné opatrenia

Vždy si so sebou zoberte vhodné mapy. Na túru si obujte vhodné, pevné topánky, zoberte si so sebou ochranu proti slnku aj proti dažďu, ako aj vodu a nejakú maličkosť na zjedenie. Zoberte si svoj mobilný telefón a uložte si doňho číslo linky tiesňového volania horských záchranárov: 140

Bezpečnostné pokyny

Chceme, aby vaše túry po Viedenských Alpách boli celkovo krásnym a bezpečným zážitkom. Preto vás, prosíme, aby ste dodržiavali nasledujúce pokyny:

Príprava

Pri voľbe trasy sa uistite, či zodpovedá vašim horským skúsenostiam, ako aj vašej kondícii. Vopred sa informujte o predpovedi počasia na daný deň. Počasie sa v horách dokáže meniť prekvapivo rýchlo. Preto na cestu vyrážajte vždy s potrebnou výbavou (napr. ochrana proti dažďu).

Skontrolujte si, či sú chaty a oddychové stanice, ktoré po ceste chcete navštíviť, otvorené. Pred cestou niekoho informujte o vašej voľbe trasy a predpokladanom návrate.

Mapa doporučená

freytag&berndt WK5012 ; WK012

Tip autora

Načerpajte slnko v prírodnej rezervácii Hohe Wand!

Viac zájazdov okolo východiskového bodu