Semmering – Okruh čarovných výhľadov

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings
Plné zobrazenie
Výškový profil

8,21 km dĺžka

Údaje o túre
 • Náročnosť: ľahké
 • Trasa: 8,21 km
 • Stúpanie: 349 Hm
 • Zostup: 308 Hm
 • Trvanie: 2:50 h
 • Najnižší bod: 862 m
 • Najvyšší bod: 1.041 m
Vlastnosti
 • okružná trasa
 • vyhliadky
 • možnosť občerstvenia
 • vhodné pre rodiny s deťmi
 • kultúra / história

Detaily pre: Semmering – Okruh čarovných výhľadov

Krátky opis

Cesta vedie k najkrajším vyhliadkovým bodom turistického chodníka Bahnwanderweg vrchu Wolfsbergkogel. Tzv. „20-šilingový pohľad“ a rozhľadňa Doppelreiteraussichtswarte ponúkajú obdivuhodné výhľady na svetového kultúrne dedičstvo, Semmerinskú železnicu. Späť pôjdete popri sochárskom parku Semlitsch a historických semmerinských vilách až k hotelu Südbahnhotel. Múzeum Hochstraßenmuseum turistom pozdĺž cesty Hochstraße ponúka historický pohľad do podmanenia si semmerinskej krajiny.

 

UPOZORNENIE: Pozor, tento zimný turistický chodník možno v prípade snehu nebude úplne upravený a môže obsahovať šmykľavé úseky. Schodný na vlastné nebezpečenstvo! Dbajte na vhodnú výbavu, ako sú pevná obuv, palice, nepremokavé turistické oblečenie, pokrývka hlavy atď. Aj v zime pite dostatok vody! Myslite na to, že sa skoro stmieva, a pri plánovaní túry postupujte nanajvýš opatrne!

Opis

Od priesmyku pôjdeme po ceste Hochstraße popri hoteli Panhans až k farskému kostolu Svätej rodiny a k miestnej fare. Smerom nadol pôjdeme k železničnej stanici a ďalej na východ pozdĺž trate podjazdom až k zastávke Wolfsbergkogel. Potom krátko strmo nahor až k býv. liečebnému domu a k rozhľadni Doppelreiteraussichtswarte a „20-šilingovému pohľadu“. Mimoriadne pôsobivý je pohľad na Semmerinskú železnicu ponad tiesňavu Adlitzgraben a najvyššie vrcholky Východných Álp či vrcholy hôr Rax a Schneeberg. Cesta bude teraz viesť spočiatku lesom nad portálom tunela Wolfsbergkogeltunnel až po most Fleischmannbrücke v tiesňave Adlitzgraben. Odbočíme vľavo po ceste nahor až ku golfovému ihrisku a hotelu Südbahnhotel. Tu budeme pokračovať ďalej až k priesmyku.

Počiatočný bod túry

Semmerinský priesmyk

Cieľový bod túry

Semmerinský priesmyk

Opis trasy Semmering – Okruh čarovných výhľadov

Vychádzajúc z priesmyku pôjdeme po ceste Hochstraße až k hotelu Panhans a ďalej k farskému kostolu Svätej rodiny. Teraz pôjdeme nahor k železničnej stanici Semmering. Tu odporúčame návštevu informačnej kancelárie k svetovému kultúrnemu dedičstvu Semmerinskej železnice a pamätníku „Carl Ritter von Ghega“. Ďalej budeme pokračovať v smere tabuľového značenia dolnorakúskeho turistického chodníka Bahnwanderweg k vyhliadkovým bodom v okolí vrchu Wolfsbergkogel. Na rozcestí odbočíme z chodníka Bahnwanderweg doľava a ponad malé futbalové ihrisko nás cesta zavedie popri sochárskom parku Semlitsch. Odtiaľto pôjdeme strmo nahor popri vile Leidenfrost a ďalej po ulici Friedrich Schüler Straße až k bývalému hotelu Südbahnhotel. Tu sa znovu stretneme s cestou Hochstraße. Prejdeme popri panoramatickom hoteli Wagner až k farskému kostolu a späť do priesmyku.

Príchod

Autom prichádzajúc z Viedne po A2 až k dopravnému uzlu Seebenstein a ďalej po S6 až po výjazd Maria Schutz/Semmering. Pokračujte po ceste Landesstraße L 4168 až do obce Semmering po priesmyk. Vzdialenosť Viedeň – Semmering 95 km; Graz – Semmering 100 km

Parkovanie

K dispozícii sú verejné parkovacie miesta priamo v Semmerinskom priesmyku.

Vlakom z viedenskej stanice Wien Meidling cez Wiener Neustadt až do stanice Semmering.

Ďalšie informácie / odkazy

Wiener Alpen in Niederösterreich, www.wieneralpen.at, +43 / 2622 / 78960

Tourismusbüro Semmering, www.semmering.at, +43 / 2664 / 20025

Tu získate vhodné prospekty

Vybavenie

Noste priliehavé oblečenie a pevnú obuv. Myslite na ochranu proti dažďu a slnku. Zoberte si zo sebou dostatok tekutín.

Bezpečnostné opatrenia

Chodník je dobre spevnený a s výnimkou extrémnych zimných podmienok je schodný celoročne. Nezabudnite na svoj mobilný telefón a uložte si doňho číslo linky tiesňového volania horských záchranárov: 140

Mapa doporučená

Priečinok Vlaková turistika po svetovom kultúrnom dedičstve Semmerinskej železnice

Turistická mapa obce Semmering je dostupná v turistickej kancelárii obce Semmering, v semmerinských prevádzkach, ako aj v informačnej kancelárii vlakovej stanice Semmering.

Tip autora

O histórii tohto miesta informuje množstvo tematických tabúľ k histórii svetového kultúrneho dedičstva Semmerinskej železnice a výstavné skrine múzea Hochstraßenmuseum.

Viac zájazdov okolo východiskového bodu