Ahoj Dunaj!

Z lode sa dunajská krajina ukazuje vo svojej najkrajšej stránke. Tip: Plavba medzi Kremsom, Spitzom a Melkom.

Také rozmanité, ako je krajina samotného Dunaja, sú aj možnosti plavby pozdĺž jeho mohutného prúdu: od plavby drevenou loďkou cez luxusné výletné lode až po katamaran s prúdovým pohonom.

Výlet na Dunaji zaiste patrí k vrcholom dovolenky v Dolnom Rakúsku. Zvlášť Wachau možno najkrajšie a zároveň najpohodlnejšie obdivovať práve z riečnej hladiny. Ale aj iné dunajské regióny majú formou nautickej prehliadkovej plavby svoje čaro.

Pohodlne naprieč regiónom Wachau a zároveň rýchlo medzi hlavnými mestami
Vo Wachau premávajú od apríla do októbra medzi Kremsom, Spitzom a Melkom výletné lode spoločností DDSG Blue Danube a Brandner Schiffahrt. Navyše počas hlavnej sezóny premáva každú nedeľu z Tullnu do Wachau historický parník MS Stadt Wien. A z Viedne sa možno rýchlo prepraviť rovno do Bratislavy: katamaran Vienna City-Liner s prúdovým pohonom potrebuje na cestu v každom smere iba 1 hodinu a 15 minút.

Starodávna riečna atmosféra
Možno však cestovať aj útulne. Lodný mlyn v obci Orth/Donau ponúka napr. plavbu na drevenej lodi typu „Tschaike“, ktorá je originálnou replikou dunajskej lode z roku 1530. A vo Wachau vám zase ponúkame plavby v 10-metrových drevených loďkách „Wachowia“ a „Hinterhaus“.