Cestovanie za znamenitou chuťou a pôžitkami Dolný Rakúskom, © Hauke Dressler

Večera vo vinohradoch regiónu Weinviertel

Keď do seba vinič vpíja slnečné lúče, v pivničných uličkách sa oslavuje a turistické chodníčky zakvitnú, vtedy sa do regiónu Weinviertel vrátilo leto.

Letný Weinviertel pozýva na pohárik chladeného bieleho vína a skvelé jedlo. V kombinácii s túrou (alebo večerou) vo viniciach sa z takého výletu razom stane cesta za pôžitkom. Kam vás táto cesta najlepšie zavedie, sa dočítate tu.

Pôžitok zmyslov: naše miestne tipy
Keď sa oči tešia z idylickej krajiny, chuťové poháriky oslavujú vďaka regionálnym dobrotám a srdce sa rozbúcha pri pití vynikajúcich vín,vtedy viete, že ste dorazili do regiónu Weinviertel. Napríklad do hostinca „Gasthaus zur Alten Schule“ v Riedenthale, kde hviezdičkový kuchár Manfred Buchinger každý štvrtok organizuje podujatie „Running Weinviertel“ so špecialitami z weinviertelského hovädzieho mäsa Galloway a originálnych weinviertelských hľuzoviek. V Oberrohrbachu pred bránami Viedne vás v „prevádzke Goldenes Bründl“ očakáva hviezdičkami Gault Millau ocenené jedlo v romantickom záhradnom posedení uprostred lesa. Rovnako dobre bude chutiť aj výborná kuchyňa prevádzky „Tafeln in Eibesbrunn“, kde vás 18.8.2017 očakáva slávnostná večera vo vinohradoch pod šírym nebom. Skutočne chutne bude aj v Hagenbrunne, kde na vás čaká až 15 vinární (To je vskutku jedinečné!). Medzi nimi nájdete aj mnohé, ktoré boli ocenené značkou kvality TOP-Heuriger, ako napríklad viechu rodiny Deutschovej, kde sú mimoriadne obľúbené miesta pod arkádami v pestrofarebnej záhrade.

Nenechajte si ujsť: naše tipy na miestnych výrobcov
Najlepšie chutí chlieb, pečivo a múčne jedlá vtedy, keď sa servírujú priamo z pece. Preto vám odporúčame návštevu pekárne Labschütz a múzea foriem na bábovky a pečenie v Niederhollabrunne a pobočkami v mestách Stockerau a Viedeň, kde by ste určite mali ochutnať Weinviertler Pilgerweckerl, čo je tradičné pečivo pre pútnikov. Čerstvo posilnení potom pôjdete ďalej k dychberúcemu hradu Kreuzenstein v Leobendorfe. Ten vyzerá ako z rozprávky, vďaka čomu bol už dejiskom rôznych hollywoodskych produkcií. Náš tip: Dňa 21.7.2017 sa koná jedna z radu večerí typu „Tafeln im Weinviertel“, na ktorých sa večera vždy koná na nejakom mimoriadnom mieste, tentoraz to bude „Tafeln in Leobendorf“.

Tip na záver
Túra do vlastnej minulosti a budúcnosti: To umožňuje napínavý turistický chodník myway Weg v Hagenbrunne, kde na vás v širokej krajine regiónu Weinviertel čaká 7 zastávok života, ktoré sú priestorovo aj časovo zobrazené ako zrkadlo. Náš tip: Jednoducho prenocujte v izbe pre pôžitkárov prevádzky „Kammer und Koppel“.

Mapa