Chata s výhľadom

Na výlet, túru alebo krátku dovolenku: dobrý výhľad v dolnorakúskom svete vrchov – vyhliadkové body od Semmeringu a Raxu až po Schneeberg.

Medzi Semmeringom a Ötscherom sa na svojich hostí tešia dolnorakúske vyhliadkové chaty s výhľadom na krajinu. K vyhliadkam do úžasného alpského sveta sa možno dostať pešou turistikou alebo pohodlne sedačkovou či kabínovou lanovkou – a to celoročne.

Okno s výhľadom na Ötscher alebo záhrada pre hostí s výhľadom na Viedenské Alpy – na výletníkov a krátkodobých dovolenkárov čakajú v lete či v zime dolnorakúske chaty s tými najlepšími výhľadmi.

Izba s výhľadom
Lanovka Raxseilbahn vedie priamo k chate Raxalpen-Berggasthof. Starosti bežného dňa zostanú v údolí – pokojne aj cez noc. Pri krátkej alpskej dovolenke sa hodí aj návšteva chaty Terzerhaus na Gemeindealpe s výhľadom do mariazellskej krajiny a lanovkou vedúcou až pred dvere. Na Schneebergu zase čaká chata Edelweißhütte: výhľad siaha až k Neziderskému jazeru, a v tamojšej izbe sa dá výborne vyspať.

Ďalšie chaty so skvelými výhľadmi

  • Peši alebo lanovkou sa dostanete k chate Neue Seehütte pohoria Rax s výhľadom do Viedenských Álp a pečeným bravčovým mäsom z pece na drevo.
  • Bohatá na výhľady je aj chata JoSchi Berghaus na Hochkare, ktorá je najvyššie položenou pizzeriou v Rakúsku.
  • Za mimoriadne krásnu vyhliadku je považovaná aj chata Anna-Alm v Annabergu: jej návštevníci majú úžasnú ötscherskú krajinu po celý rok ako na dlani.
  • Ďalším tipom pre pohľady do diaľky je rozhľadňa Millenniumswarte na vrchu Hirschenkogel, ktorá je najvyšším bodom oblasti Zauberberg Semmering.
  • Úspešných turistov odmení aj vyhliadková veža pohoria Hohe Wand: pohľadom na Schneeberg a región Wienerwald.