Weinradeln im Weinland, © Niederösterreich-Werbung/Astrid Bartl

Turistika a cyklistika po vínnej ceste

Výletné ciele môžete celkom jednoducho preskúmať na bicykli alebo v turistických topánkach putovaním po vínnej ceste Dolného Rakúska. Turistické topánky si určite pribaľte do kufra, bicykel si však môžete požičať aj v obci.

Turistické topánky alebo cyklistická prilba? Najlepšie oboje. V prípade vínnej cesty po Dolnom Rakúsku sa pripravte na množstvo pohybu na čerstvom vzduchu a naprieč zelenými vinicami. Znovu objavte svojho životného ducha a doprajte svojim lýtkam oddych po celodennej cyklistike. Určite by ste si mali naplánovať aj veselé stretnutie s bohom vína Bakchusom. Pohár vína vo vieche chutí s každým ďalším prejdeným kilometrom o to lepšie. Pešo alebo na bicykli – podľa chuti a nálady. Jednoducho si vyberte ten najlepší úsek pre vás!

Na výber máte veľa ponúk na aktívne spoznávanie Krajiny vína. Na pohodlný a bezpečný návrat po vínnom pôžitku (v Rakúsku je za volantom povolená hodnota 0,5 promile alkoholu) sú k dispozícii miestne služby kyvadlovej prepravy a taxíky, región Weinviertel má dokonca vlastný špeciálny vínny taxík Weinmobil.

Ďalšie nápady na príjemnú aktívnu dovolenku v Dolnom Rakúsku.