Deň 5

Wine & Crime. Vo vinárskej oblasti Weinviertel sa ponoríme do podsvetia.

Piaty deň sa tímy vydajú po stopách Sherlocka Holmesa alebo slečny Marplovej vo vinárskej oblasti Weinviertel. Napätie je neoddeliteľnou súčasťou, koniec koncov, treba sledovať každú malú stopu. A čo v regióne nemôže chýbať: Samozrejme, pohár dobrého vína.

Výzva

Miesto činu: Vínna pivnica. V idylickej vinárskej dedinke Poysdorf sa tímy vydávajú na mystickú cestu do podsvetia v „Pivnici v Gstetten“. V tmavých pivničných chodbách sa znova a znova stretávajú s napínavými hádankami, ktoré môžu vyriešiť len pomocou logiky a dômyselnej intuície. Dobrodružstvo sa však začína už presunom na miesto činu... Nechajte sa prekvapiť. V tejto výzve sa počíta každý bod!

Miesto

V tomto malebnom, kopcovitom regióne severne od Viedne vyrába nie menej než 14 000 vinárov až tretinu rakúskeho vína. Región možno označiť za najväčší vinohrad v Rakúsku. Niet divu, že aj ako hosť vinárskej oblasti Weinviertel tu môžete často naraziť na hroznovú šťavu. Či počas príjemného posedenia vo vieche, turistiky alebo príjemnej jazdy na traktore vo vinohradoch, na jednom z tradičných vínnych festivalov alebo na výlete do jednej z mnohých idylických pivničných uličiek, vo vínnej oblasti je víno na každom kroku.