Dolnorakúska veľká 5

Medvede, biele tigre, riečne vydry a lipicany: Top 5 dolnorakúskych zvieracích výletných cieľov pre celú rodinu

Šťastné medvede, biele tigre, fascinujúce vlky, ušľachtilé lipicany a hravé riečne vydry – dolnorakúska zvieracia top päťka láka na úžasné výlety.

„Vier Pfoten“ pre šesť medveďov v Arbesbachu
V areáli Bärenwald Arbesbach našli nový domov medvede zachránené zo zlých chovných podmienok. Umožňuje to projekt ochranárskej nadácie „Vier Pfoten“ („Štyri labky“). Impozantné medvede tu možno obdivovať v ich prirodzenom prostredí. O vaše telesné dobro sa na záver vďačne postará Reštaurácia Bärenhof hviezdneho kuchára Michaela Kolma.

Biele tigre v zoo Kernhof
Ťavie divadlo Kernhof je nielen domovom pre ťavy, lamy alebo nosále, ale aj Bielu zoo: v tomto najmodernejšom zariadení pre tigre v Európe majú výbeh biele tigre, o ktoré sa tu nielen starajú, ale ich aj trénujú. A to všetko vrátane tigrej škôlky. V spolupráci s programom na ochranu živočíšnych druhov tu okrem toho žijú aj jediné snežné leopardy v Dolnom Rakúsku. Tip: Skombinujte návštevu zoo a predstavenia!

Výchova lipicanov v Heldenbergu
Biele žrebce sa už tradične trénujú v španielskej jazdeckej škole vo Viedni. Od roku 2010 majú k dispozícii aj tréningové centrum v Heldenbergu. Tu chodia do školy zástupcovia najstaršieho kultúrneho konského plemena – a vy sa im môžete pri tréningu prizerať.

V ohraničenej zóne dedinky z doby kamennej sa po novom prezentuje aj Aigner`s Falkenhof (Aignerov sokoliarsky dvor). Pri exkurzii alebo prehliadke dravých vtákov získate prehľad o tom, ako sa chovajú chránené a ohrozené druhy, resp. vzácne domáce dravce, ako sú vedené k lovu a opäť vracané do svojho pôvodného prostredia.

Drzé riečne vydry v Schremse
Deti aj dospelí sa nemôžu vynadívať na riečne vydry v návštevníckom centre prírodného parku UnterWasserReich v Schremse. Títo neúnavní plavci a potápači sa vo svojom výbehu čľapkajú a hrajú po celý deň. Návštevníkmi a prirodzene aj vydrami mimoriadne obľúbený je čas kŕmenia.