Najskôr kŕmenie teliatok – potom jazdenie na poníkoch.

S rodinou Jagersbergerovcov na prázdninovom dvore Salcheck

Znamenajú slnkom zaliate samoty s mnohými lúkami a lesom automaticky pokoj? Nuž, odhliadnuc od kotkodákania sliepok alebo mučania kráv – áno! Pretože na bio rodinnej farme Königsberg človek nebýva sám. Na objavenie tu čaká nespočetné množstvo zvierat – od kôz až po včely.

To budeš žasnúť!
Kravy sú veľké. Dokonca veľmi veľké. Ale aj celkom pokojné. Keď sa s nimi spriatelíš, môžeš ich dokonca nakŕmiť, odviesť na pašu – a večer zase priviesť domov do maštale.

Ale žijú u nás aj kohúty a kamerunské kozy, prasa, zajace, mačky, včely a poník. Všetky zvieratká majú mená a môžu sa stať tvojimi dobrými priateľmi. Náš poslušný poník Emmi ti dokonca dovolí zajazdiť si na ňom. Alebo sa môžeš ísť poprechádzať s kozou Hermi – a ukázať ju svojim rodičom.

Po dni plnom dobrodružstva budeš mať určite hlad. Nad veľkou vatrou si spolu upečieme chlieb na palici (Stockbrot), urobíme si farmársky kvíz alebo zjeme lesné plody, ktoré si nazbieral v lese. Čo? Už si všetky zjedol? Tak tu ešte máme slaninu a sedliacky chlieb od pani Jagersbergerovej.

Ďalšie informácie a možnosti dopytu