Lúka Hochkar: neznáma strana Hochkaru

Lúka Hochkaralm je východiskovým bodom túr na vrcholy kopcov Hochkar, Schwarzkogel alebo Häsing.

Zatiaľ čo v zime sa tu lyžuje, v lete je jedným z málo známych výletných cieľov s vlastnými dodatočnými ponukami: lúka Hochkaralm v nadmorskej výške 1 420 m.

Východiskovým bodom vysokohorských túr je chata Halterhütte Hochkar. Na rôzne túry po okolí lúky Hochkaralm sa možno vydať už priamo z parkoviska. Pri predošlom nahlásení vás k málo známym lúčnym miestam zavedú dvaja certifikovaní sprievodcovia, ktorí vám priblížia miestne krásy prírody. Na požiadanie možnosť sprievodných prehliadok v cudzích jazykoch.

Ako základný bod vzdelávacích prehliadok aj miesto poskytujúce prístrešok miestnemu vysokohorskému dobytku slúži chata Hammerauerhütte. Z lúky Hochkaralm tiež možno podnikať rôzne vrcholové túry na Hochkar, Schwarzkogel alebo Häsing, ako aj prechádzky po miestnych pastvinách popri aktuálne zatvorenej chate Brunnecker Hütte až k lúke Schwarzalm.

Aj milovníci extrémnych športov si tu prídu na svoje. V roku 2008 tu bol zriadený horolezecký chodník Heli Kraft Klettersteig a dobrodruhom je k dispozícii aj samostatný lanový park a prieskumné túry do jaskyne Hochkarhöhle. Lákadlom je aj vyhliadková plošina Hochkar 360°.

U turistov a pôžitkárov sú tiež obľúbené hudobné podujatia Almhütten-Roas vrátane na lúke sa konajúcej omše (v polovici augusta).

Výstupy: Príjazd autom až k horskej chate

Trasy - Hochkaralm

S PODPOROU KRAJA A EURÓPSKEJ ÚNIE

  • Förderlogo_noe_SK
  • Förderlogo_LE14-20_sk
  • Förderlogo_Leader_sk
  • Förderlogo_EU_SK