Vlaková stanica Spitz an der Donau

Železničná stanica

Popis

Romantické vinice a nevyhnutný ťah Dunaja spolu s romantickými barokovými domami lemujú rustikálnu prijímaciu budovu na stanici Spitz an der Donau v dolnorakúskom okrese Krems an der Donau. Na mieste sú vyvesené cestovné poriadky a k dispozícii sú sociálne zariadenia.

Informácie o trase

 • Na uvedenej trase Donauuferbahn alebo tiež známej ako Wachaubahn sa nachádza stanica Spitz an der Donau v rovnomennom trhovom mestečku.
 • Tu zastavujú vlaky na ceste do Emmersdorfu an der Donau, ako aj do Kremsu an der Donau.
 • Nachádza sa tu aj autobusová zastávka s prípojnými autobusmi do Mühldorfu am Jauerling a do centra Spitz an der Donau.

Viac času mimo

Z historickej vinohradníckej dediny Spitz na miestnom vrchu Tausendeimerberg sa dá len ťažko odísť. Početné vyhliadkové miesta a možnosti rekreácie ponúkajú každému svojím spôsobom možnosť premeniť svoj vzácny voľný čas na nezabudnuteľné chvíle. Na jar láka návštevníkov regiónu kvitnutie marhúľ, najmä v zámockej záhrade Spitz, ktorá v krajine, kde dominuje vinohradníctvo, vykresľuje očarujúce farby.

A o vinohradníkoch a viniciach sa tu toho dá povedať naozaj veľa - osobitný pohľad na ne poskytuje rodinná trasa Spitzovho turistického chodníka, ktorý sa začína a končí na okružnej trase začínajúcej na námestí pri miestnom kostole.

Tí, ktorých magicky priťahuje rozľahlý Dunaj, by si mali vychutnať výhľady počas plavby na jednej z dunajských lodí, ktoré kotvia priamo v Spitzi a pozývajú vás na objavovanie zaujímavostí regiónu pravdepodobne tým najkrajším spôsobom.

Odtiaľto sa začína cyklistická túra, ktorá je obzvlášť vzrušujúca pre rodiny: Cyklistika pre deti Spitz Route 5. Navštívi sa 22 kilometrov miest na kúpanie a detské ihriská sú nebezpečné - zážitok pre veľkých aj malých milovníkov voľného času.

Tip: Vo vlakoch Donauuferbahn je možné po predchádzajúcej rezervácii prepravovať bicykle bezplatne - ale priamo na zastávke v Spitz an der Donau je k dispozícii aj niekoľko bicyklov, ktoré si môžete požičať a začať jazdiť priamo.

Poloha
 • dostupné s verejnými dopravnými prostriedkami

Pobočky a trasy

 • Kontakt

  Bahnhof Spitz an der Donau

  Bahnhofstraße 6
  3620 Spitz
  AT

 • Verejná doprava
 • Plánovanie trasy pomocou Google

  Plánovač trás Plánovač trás


 • Poloha / mapa
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings