Železničná stanica Guntramsdorf-Thallern

Železničná stanica

Popis

Vlaková stanica Guntramsdorf-Thallern víta svojich hostí vysnívaným výhľadom na idylické vinice. Na mieste bolo zriadené parkovisko Park & Ride pre približne 30 vozidiel, ako aj parkovisko pre bicykle. Stanica je tiež vybavená krytými sedadlami a moderným informačným systémom.

Pripojenia

Stanica Guntramsdorf-Thallern sa nachádza na sieti južných železníc, a preto je zastávkou vlakov ÖBB v smere na Spielfeld-Straß a Hlavnú stanicu Viedeň. K dispozícii sú aj priame spoje na rýchliky S1, S3 a S4.

Okrem trate Südbahn premávajú vlaky cez obecnú oblasť Guntramsdorf aj na tratiach Aspangbahn a Badner Bahhn. Z troch spojovacích liniek má Badner Bahn najvyššiu frekvenciu miestnej osobnej dopravy. Vlaky Südbahn obsluhujú oveľa menší počet cestujúcich a rovnako nízke sú aj počty cestujúcich na trati Aspangbahn.

Freigut Thallern

Zo stanice Guntramsdorf-Thallern sa za 5 minút pešo dostanete k známej tržnici Freigut Thallern. Tam, v areáli vinotéky, čakajú na ochutnanie najlepšie vína z termálneho regiónu a, samozrejme, aj na odvoz domov. Kláštorný penzión sa tiež nachádza uprostred harmonickej kulisy Freigutu a poskytuje ideálne prostredie na pohár dobrého vína s regionálnymi kulinárskymi špecialitami na tanieri.

Z Viedne na Jadran

Myšlienka vybudovať železničnú trať z Viedne k Jadranu vznikla už v roku 1829. Pôvodná hlavná trať, ktorá viedla z Viedne cez Dolné Rakúsko do Štajerska k slovinským hraniciam pri Spielfeld-Straße a ďalej do Ľubľany a Terstu, sa dnes tiahne cez celú rakúsku hranicu a Jadranské more.Pôvodná hlavná trať, ktorá viedla z Viedne cez Dolné Rakúsko, Štajersko na slovinskú štátnu hranicu pri Spielfeld-Straß do Ľubľany a ďalej do Terstu, sa dnes tiahne po krídlovom úseku bývalej Železnice korunného princa Rudolfa, ktorý spája Korutánsko s talianskou hranicou Thörl-Maglern.

Pobočky a trasy

 • Kontakt

  Bahnhof Guntramsdorf-Thallern

  2353 Gumpoldskirchen
  AT

 • Verejná doprava
 • Plánovanie trasy pomocou Google

  Plánovač trás Plánovač trás


 • Poloha / mapa
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings