Železničná stanica Kirchberg/Pielach

Železničná stanica

Popis

Stanica Kirchberg an der Pielach sa nachádza pozdĺž údolnej trate železnice Mariazell v idylickom Mostviertli. Nostalgická prijímacia budova ponúka WC prístupné verejnosti a celá stanica je vhodne navrhnutá v znamení dirndlového kríka. Na stanici bolo zriadených viac ako 40 parkovacích miest pre autá a mopedy, ako aj pre viac ako 20 bicyklov.

Informácie o trase

Zastavujú tu vlaky Mariazellskej železnice do St. Pölten, ako aj do Laubenbachmühle a ďalej do Mariazell.
Neďaleko železničnej stanice sa nachádza autobusová zastávka, odkiaľ premávajú spoje do centra obce a do Hollensteinu.

Železnica na stanici

Po takmer dvojročnej rekonštrukcii bolo múzeum železničných modelov "Bahn im Bahnhof" dokončené v roku 2019. Verná replika železnice Mariazell očarí návštevníkov dômyselne stvárnenými nadstavbami a láskyplnými detailmi staníc, tunelov a mostov pozdĺž údolnej trate z Laubenbachmühle do Erlaufklause.

Tip : Návštevu múzea železničných modelov si môžete objednať ako kombinovaný lístok na výlet po železnici Himmelstreppe v Mariazelli. Aj cesta do Kirchbergu sa tak stáva zážitkom.

Turistická trasa Dirndl v Kirchbergu an der Pielach

Nenáročná okružná jazda trhovým mestečkom Kirchberg an der Pielach vedie návštevníkov po Dirndlrundweg na pokojné miesta pozdĺž rieky Pielach, okolo kríkov Dirndl, ktoré dali meno miestnemu Skywalk, odkiaľ si môžu náležite vychutnať nádherný výhľad.

Pobočky a trasy

 • Kontakt

  Bahnhof Kirchberg/Pielach

  Bahnhofstraße 9
  3204 Kirchberg an der Pielach
  AT

 • Verejná doprava
 • Plánovanie trasy pomocou Google

  Plánovač trás Plánovač trás


 • Poloha / mapa
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings