Vysoká vínna kultúra: Vínna jeseň v Carnunte

Rímska krajina celoročne nadchýna vínom, históriou a pôžitkom – ale zvlášť vínnou jeseňou.

Neďaleko Viedne vás očakáva vínna jeseň v Carnunte, kde na historickej pôde dozrievajú zamatovo-ovocné červené vína, ktoré si s pôžitkom vychutnával už rímsky cisár Marcus Aurelius. Tu sa dočítate, kde na vás čakajú vínofilné kulinárske vrcholy a kde vám najlepšie priblížia históriu vína.

Jedzte lepšie ako starovekí Rimania: naše pôžitkárske tipy

Víno, život a pôžitok. V týchto veciach sa oblasť Römerland skutočne vyzná. A práve počas vínnej jesene tu mimoriadne slávnostne vycibrili aj chuťové poháriky. Jeden – lepšie povedané mnohé – chutné dôkazy každý deň opätovne prináša svetový šampión v grilovaní Adi Bittermann. Šéfkuchár vínotéky „Vinarium Göttlesbrunn“ 1. carnuntskej školy grilovania a skvelého pohostinstva v bývalej c. a k. škole je naším svetovým majstrom chutí. Náš tip: Ochutnajte vnútornosti. Taktiež nás vždy rovnako poteší, keď do ruky dostaneme pohár vína značky Rubin Carnuntum. Spojenie najlepších vinárstiev regiónu Römerland však do fľaše naozaj pustí iba to najlepšie hrozno. Náš tip: Navštívte prekrásny obchodík s predajom z dvora vinárstva Weinbau Schmidt Bruck, kde vám ponúknu starostlivo vybrané regionálne výrobky.

Nenechajte si ujsť: naše výletné tipy do minulosti

Zažiť históriu môžete vďaka rímskej usadlosti Carnuntum, ktorá je celosvetovo jedinou rekonštrukciou rímskej mestskej štvrti a ktorá nadchýna svojou autenticitou. Okrem múzea ponúkajú napínavý pohľad do vtedajšieho života aj celoročne vyhrievané kúpele, verne zrekonštruované originálne budovy, amfiteáter či škola gladiátorov. Náš tip na príchod: Z blízkej Viedne jazdí kyvadlový autobus.

Oslavy a snívanie: naše tajné tipy

A keďže po všetkom tom dobrom víne by nikto nemal cestovať späť domov, ponúkame vám ešte náš tip na vínofilné prenocovanie: Vinárstvo Weingut Edelmann v Göttlesbrunne, kde na vás čaká dovolenka u vinára.

Aktívne tipy

Päť nových turistických chodníkov vedie do regiónu rímskej krajiny Carnuntum medzi Viedňou a Bratislavou: VIA.CARNUNTUM. Na 70 km sledujú milovníci turistiky stopu starých Rimanov a objavujú bohatú históriu regiónu.

 

Odporúčania a tipy:

Mapa