Šport a idyla na brehu Dyje

V centre JUFA Waldviertel v obci Raabs an der Thaya

Koľko hodín má deň – koľko dní trvá dovolenka? To sa budete pýtať pri pohľade na veľkú ponuku športových a voľnočasových aktivít v centre JUFA Waldviertel. Ale potom si jednoducho užijete aj pokoj a nádhernú prírodu na brehu Dyje – a čas sa na chvíľu zastaví.

To budeš žasnúť!

Máš biceps? Nie, nie je to počítačová hra, sú to svaly na tvojich ramenách. Potrebuješ ich, keď sa chceš vyšplhať na našu lezeckú stenu. A keď si chceš zahrať kolky. Ale najviac ich využiješ pri jazde na kanoe po Dyji. To je ozajstné dobrodružstvo! A večer môžeš trochu privoňať k našej bylinkovej saune. Vonia tak dobre!

Dobre to vonia aj v lese. Najmä v Národnom parku Thayatal. Žije tam veľa zvierat, ktoré už inde v Rakúsku takmer nestretneš. Smaragdové jašterice, riečne raky a zvlášť milé sú divé mačky. Spoznáš ich podľa hustého, huňatého chvosta.

Dobrodružstvo zažiješ aj vo waldviertelských lesoch. Je tam ukrytá lebka! Obrovská! A obrovské srdce! Sú z kameňa, z tvrdej žuly. Voláme ich „Wackelsteine“ (kývavce), hoci stoja pevne. Ostali tu jednoducho ležať po poslednej dobe kamennej. Takémuto kameňu sa hovorí aj „Findling“ (bludný balvan). Čo si o tom myslíš?

Ďalšie informácie a možnosti dopytu