Keď putujú nielen nohy, ale aj myšlienky

Pútnictvo v Dolnom Rakúsku: turistické trasy pre pútnikov siahajú od cesty Via Sacra a viedenskej pútnickej cesty Wallfahrerweg až po weinviertelskú Svätojakubskú cestu.

Odpútať sa a nanovo si usporiadať myšlienky – pri pútnickej turistike na najkrajšej trase Dolného Rakúska. Celkom sami alebo v skupinke rovnako zmýšľajúcich ľudí môžete putovať niekoľko dní po tichých trasách do Kremsu a Mariazellu.

Tiché putovanie. Rozjímanie. Doprajte nohám aj myšlienkam voľnosť. Po najobľúbenejších pútnických trasách Dolného Rakúska sa dá putovať dlhé kilometre v tichu a pokoji.

Via Sacra je najstaršou pútnickou cestou celého Rakúska. Trasu z Viedne do Mariazellu prejdete približne za päť dní. Kto nechce putovať sám, môže sa pripojiť k jednej z pravidelných sprevádzaných pútí – a tak kráčať v spoločnosti rovnako naladených spolupútnikov. Viedenská pútnická cesta Wallfahrerweg 06 ako obmena cesty Via Sacra vás za štyri dni privedie do Mariazellu. Trasa, ktorá predpokladá cca 30 prejdených kilometrov denne, má rôzny charakter terénu, od ľahko schodného až po náročný.

V pútnickom regióne Weinviertel sú vítaní ľudia hľadajúci zmysel života alebo túžiaci žiť inak, ale aj tí, ktorí si jednoducho chcú duševne oddýchnuť! Osamote alebo v rámci sprevádzanej pútnickej cesty pôjdete po obľúbenej Svätojakubskej ceste v oblasti Weinviertel od Drasenhofenu až do Kremsu. Pritom región ponúka aj špeciálne ponuky, ako sú osvedčenia alebo Svätojakubské víno.