Loďou

Popri úrodných vinohradoch, rozkvitnutých marhuliach a starých kultúrnych klenotoch: preskúmajte Dolné Rakúske z paluby lode!

Umelecky osadené vinohrady sú ako na dosah ruky a obmieňajú sa s nekonečnými diaľavami a impozantnými stavbami. Dolné Rakúsko vás za každou zákrutou rieky zas a znova prekvapí krajinou plnou protikladov!

Plavba po Dunaji cez údolie Wachau je úžasným pôžitkom pre zmysly. Nadýchajte sa vône kvetov, nechajte okolo seba povievať vetrík, vychutnajte si pohár vína a popritom z vodnej hladiny obdivujte opátstvo Stift Melk.

Dunaj spája
Existuje veľa možností na prepravu loďou do Dolného Rakúska alebo výletné plavby po tejto krajine:

  • v prípade medzinárodnej lodnej dopravy ponúkajú spoločnosti DDSG Blue Danube a ich lode Twin City Liner pravidelné lodné spojenia medzi Viedňou a Budapešťou, resp. Bratislavou, ako aj mimoriadne plavby z Passau do Viedne. Spoločnosť Donauschiffahrt Wurm + Köck sa plaví po úseku Dunaja medzi Regensburgom a Viedňou.
  •  Linkové plavby po Wachau medzi Melkom a Kremsom, ako aj rôzne tematické plavby, realizujú spoločnosti DDSG Blue Danube a BRANDNER Schiffahrt.

Tu nájdete ďalšie informácie o plavbách po Dunaji.