Objavovanie Dolného Rakúska po koľajniciach

Spoznávanie krajiny trochu inak: Objavte Dolné Rakúsko z úplne iného uhla pohľadu. Počas príjemnej jazdy na drezine po krajine pôžitkárov.

Pohodlne sa viezť po historických koľajniciach a vychutnávať si ničím nerušený pohľad na okolitú faunu a flóru: To môžete iba počas jazdy na drezine po Dolnom Rakúsku, predtým než sa vydáte za mnohými ďalšími výletnými cieľmi.

Mostviertelská drezina:
Miesto, kde sa pôžitok spája s kultúrou (od apríla 2020 v obci Lunz am See)

Trasa sa začína na železničnej stanici v obci Lunz am See. Veziete sa po úzkych železničných koľajach pozdĺž rieky Ybbs smerom na Göstling. Pri celodennom výlete môžete svoje putovanie na drezine skombinovať s jazdou zážitkovým historickým vlakom Ötscherland-Express.

Weinviertelská drezina:
Za alpakami s miestnym rodinným maskotom Betty Bernsteinovou

Na 12,5-kilometrovej trase z Ernstbrunnu do Asparnu si môžete vychutnať nádhernú hornatú krajinu prírodného parku Leiser Berge. Úžasný výhľad na krajinu sa vám naskytne na najvyššom bode trasy, odpočívadle Draisinenalm, kde si môžete oddýchnuť v miestnej vieche alebo navštíviť farmu, na ktorej sa chovajú alpaky. Potom pomaly pokračujete dole kopcom popri romantickom úseku lesa, takzvanom „zelenom dóme“. Neobíďte, ak cestujete s deťmi: Betty Bernsteinovú, ktorá vám počas cesty prezradí mnoho zaujímavého.