Oboma nohami v oblakoch

Svet vyzerá hneď inak, keď si dychberúci pohľad naň vychutnávate z dolnorakúskych vyhliadkových plošín.

Dychberúce, fantastické, neuveriteľné. Okamihy, ktoré fotografia hádam ani nedokáže zachytiť. To sú dolnorakúske panorámy z dvoch celkom výnimočných vyhliadkových plošín: Skywalk Hohe Wand a 360° Skytour Hochkar.

Zahľadieť sa do raja pohľadov: na Skywalk Hohe Wand
Lezecký, horolezecký, paraglajdingový a turistický raj v prírodnom parku Hohe Wand návštevníkom poskytuje úžasné pohľady a výhľady do prírody. Jeden celkom špeciálny výhľad si možno vychutnať na plošine Skywalk Hohe Wand, kde návštevníkov očakáva pohľad do diaľav. Na dĺžke 120 metrov tu možno pozerať takmer kolmo do hĺbky – alebo sa dokonca nechať zlaniť. Komu je to príliš strmé, ten sa môže radšej vydať na jeden z početných turistických chodníčkov a s trochou šťastia narazí na kozorožca alebo jeleňa.

Miesto, kde vám hory ležia pri nohách: 360° Skytour Hochkar
Jeden kilometer dlhý okružný chodník, ktorý vedie k 360° vyhliadke na vrchole, začína a končí na chate JoSchi-Berghaus. Už samotný výstup je fascinujúci: k plošine sa dostanete po 60 metrov dlhom visutom moste. Odtiaľ si môžete vychutnať prekrásny výhľad do diaľky až po údolie Dunaja a regióny Waldviertel a Weinviertel. A v prípade optimálneho počasia tu návštevníkom leží pri nohách vyše 100 vrcholov, z ktorých niektoré prevyšujú aj nadmorskú výšku 2 000 m. To musíte vidieť!