Okno k Ötscheru

V dolnorakúskom Annabergu na vás čaká turistika až na chatu Anna-Alm, ktorá má výhľad na Ötscher, a akčná zábava na sánkarskej dráhe alebo na konskom chrbte.

V zime síce oblasť v okolí Annabergu patrí lyžiarom a bežkárom, ale v každom inom ročnom období je to skutočný turistický raj. K chate Anna-Alm vedú tak náročné, ako aj ľahšie trasy vhodné pre rodiny. A výhľad siaha až po Ötscher.

Chata Anna-Alm na vrchu Hennesteck odmení svojich hostí výhľadom na Ötscher, Hochschwab a Dürrenstein. Ako jedna z najkrajších horských chát v Dolnom Rakúsku stojí na jednom z najúžasnejších miest v ötscherskej krajine. Možno k nej vystúpiť z Annabergu po prekonaní 1 335 výškových metrov. Tip: Asi 20 minút od chaty Anna-Alm zdraví krátkodobých dovolenkárov„pôžitkárska chata“ Stadleralm.

Od dobrých výhľadov k tomu najkrajšiemu v celej krajine
Okrem túry na vrch Hennesteck možno vrelo odporúčať aj túru bohatú na výhľady, ktorá sa tiahne cez vrch Tirolerkogel až po Türnitz. Veľa napínavých turistických trás vedie cez prírodnú rezerváciu Ötscher-Tormäuer s bohatou flórou a faunou. V blízkosti vody a prekrásnou prírodou vedie chodník cez Ötschergräben. Tento „rakúsky Grand Canyon“ je považovaný za jednu z najkrajších túr v celej krajine. Mimochodom: vrchol sa dá dosiahnuť mimoriadne pohodlne aj horskou železnicou.

Lezenie, sánkovanie a jazdenie!

Ötscherská krajina je nielen tipom pre turistov: lezecká zábava a adrenalín vás očakávajú v lezeckom parku vo Wienerbrucku, sánkarskú zábavu s mnohými zákrutami zase sľubuje jazda alpskou traťou dráhy Eibl-Jet, a na chrbte haflinských koní sa môžete vydať z jazdeckého dvora Schaglhof rovno do zeleného Mostviertelu.