Pečenie chleba, vyrezávanie píšťaliek a lisovanie šťavy

Na biogazdovstve Höbarten si všetko robia sami.

Rodina Winterová je spolu so svojimi mačkami, zajacmi, kravami, ovcami a sliepkami doma na biofarme Höbarten v nadmorskej výške 750 m. A možno už čoskoro aj ty, pretože tam hore nie je len krásne, ale aj veľmi dobrodružne.

Kašli na nudu: pri vyrezávaní píšťalky a dojení kravy
Už si niekedy zaháňal kravy z pastviny a dojil ich? Nie? Tak to je už najvyšší čas. Rodina Winterovcov z biogazdovstva Höbarten ti ukáže, ako na to. Jej členovia tiež vedia, ako vylisovať čerstvú šťavu alebo vystrúhať vlastnú píšťalku. Farmár Erwin je okrem toho náruživým vodičom traktora. Určite ťa niekedy rád zvezie a pri jazde na traktore prezradí tie najlepšie triky, ako sliepkam z hniezda vybrať vajíčka.

Biogazdovstvo Höbarten pri prírodnom parku Ötscher-Tormäuer
Biogazdovstvo Höbarten sa nachádza na dolnorakúskej Železnej ceste (Eisenstraße) a pri vstupe do prírodného parku Ötscher-Tormäuer. Odtiaľto možno podnikať skvelé turistické výpravy a po ceste vystúpiť na množstvo vyhliadkových plošín. Vždy v ruksaku: tvoje vlastnoručne upečené pečivo podľa tajného receptu pani Winterovej. Mimochodom, skvelé možnosti na kúpanie ponúkajú jazerá Erlaufsee alebo Lunzer See, kde si tiež môžeš zapožičať loďku. Kto sa radšej prechádza nadol ako nahor, tomu odporúčame jazdu na letnej sánkarskej dráhe Türnitz. A keď sa večer vrátiš na statok, bude tu už na teba čakať táborák a grilovanie klobások.

Ďalšie informácie a možnosti dopytu