Po stopách divých mačiek

Vhodná turistika s deťmi v Dolnom Rakúsku je v Mendlingtale, národnom parku Thayatal alebo vo Viedenských Alpách.

Hry a zábava, zaujímavé zvieratá a jednoduché trasy: malé zážitky po ceste a ľahko schodné trasy deti v turistike rýchlo povzbudia. Tak môže celá rodina stráviť farebnú jeseň alebo miernu zimu turistikou.

Salamandra na koľajniciach? Najvyššie položené ihrisko v Dolnom Rakúsku? Výlet do Viedenských Álp vrátane jazdy železnicou Schneebergbahn motivuje vďaka mnohým malým atrakciám najmä malých turistov. Okrem skvelých vlakov sa dá v tomto voľnočasovom regióne v blízkosti Viedne veľa vidieť: tematické a zážitkové chodníky pozývajú na zábavné a ľahko schodné túry pod šírim nebom.

Jeden mimoriadne špeciálny tematický chodník vás očakáva aj v obci Göstling an der Ybbs: trasa „Po ceste dreva“ vedie cez posledné funkčné stredisko na zvážanie dreva v Európe. Cez úzke priepasti a lužný les sa ide po drevených stupienkoch pozdĺž mnohých staníc: o tradičnom remeselnom umení tu svedčia kováčsky dom s kuchyňou, kde sa varilo na otvorenom ohni, starý obilný mlyn alebo pekáreň. Medzi tipy patria aj pravidelné predvádzané ukážky.

Taktiež v jeseni je dobrodružná aj turistika v národnom parku Thayatal. Vďaka veľkému ihrisku a napínavým sprevádzaným prehliadkam k divým zvieratám zabudnú malí turisti veľmi rýchlo na svoje boľavé nohy. Fanúšikovia divokých mačiek môžu preskúmať turistický chodník divých mačiek s predvádzaným kŕmením až do októbra a na vlastnej koži môžu zažiť mäkkosť labiek mačiek Diega a Carly.