Festival znamenitej chuti: Cestovanie za gurmánskymi pôžitkami do Wachau

Cestovanie za pôžitkami do Wachau vás zavedie nielen do prekrásnych terasovitých viníc, ale aj k špičkovým kuchárom, ktorých návšteva sa oplatí zvlášť na jar.

Marec a apríl týždňov rozkvitá tak údolie Wachau, ako aj chuťové poháriky jeho návštevníkov. Vtedy sa totiž koná Wachauský gurmánsky festival (wachau GOURMETfestival), kde sa stretávajú špičkoví národní aj medzinárodní kuchári s top vinármi regiónu. O tom, kam môžete svoje chuťové poháriky (a nielen tie) poslať na pôžitkársky výlet, sa dočítate tu.

Kde oslavujú chuťové poháriky: Wachauský gurmánsky festival

Keď v meste Krems a jeho okolí na prekrásnom Dunaji začne variť národná aj medzinárodná kuchárska elita a keď wachauskí vinári z pivnice vytiahnu svoj najušľachtilejší mok, môže to mať iba jeden dôvod: Opäť je tu Wachauský gurmánsky festival! A spolu s ním aj mimoriadne chuťové zážitky, ktoré v spolupráci s medzinárodnými top kuchármi vytvárajú špičkové regionálne reštaurácie, ako je napr. Hofmeisterei Hirtzberger v obci Wösendorf, hviezdne ocenená reštaurácia Landhaus Bacher v obci Mautern, Hotel Wachau v meste Melk a reštaurácia Weingut Graben-Gritsch v obci Spitz.

Odkiaľ pochádzajú tajné prísady

Kto by sa chcel dozvedieť, prečo sú kreácie wachauských kuchárskych majstrov také jedinečné, tomu odporúčame návštevu skvelých výrobcov tohto regiónu. Mimoriadne výnimočné sú napríklad produkty z wachauského šafranu od Berharda Kaara v obci Bahnhof Dürnstein či lahodná, ručne vyrábaná čokoláda z cukrárne Konditorei Hagmann. Kto by mal zase záujem o celkom výnimočný suvenír, ten ho určite nájde v obchode ľudových kultúr v Dome regiónov (Volkskultur EUROPA - Haus der Regionen) v Kremse. Tu možno nájsť remeslá z 270 regiónov – a samozrejme aj všetky možné upomienkové predmety z jedinečného regiónuWachau, ako je napr. tradičný ľudový vzor „kalmuck“.

Mapa

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings