V „raji scenérií a výhľadov“: Cestovanie za pôžitkami po vrcholoch Viedenských Álp

Na jar, keď zakvitne „raj scenérií a výhľadov“, nastáva ten najkrajší čas na objavovanie tohto regiónu tisícich kopcov v okolí obcí Bad Schönau a Krumbach, či už pešo alebo na horskom bicykli.

Spať nad oblakmi alebo aj priamo na horskej cyklistickej trase, vychutnávať si jednohubky či domáce dobroty a medzitým ochutnávať regionálne špeciality: k akým zastávkam vás náš Pôžitkársky výlet po vrcholoch môže zaviesť, sa dočítate tu.

Raj pre nohy
Prenocujte uprostred prírody a pozrite sa do sveta. Sen, ktorý sa stane skutočnosťou v romantickom domčeku Wiener Alpen Bett penziónu Gasthaus Triad rodiny Machreichovej v obci Bad Schönau. Tu na vás čakajú dve manželské postele obkolesené drevom a obrovskými sklenenými oknami, ktoré umožňujú dychberúci pohľad na pohorie Bucklige Welt. A akoby pôžitku nebolo dosť, chuťové poháriky návštevníkov tu rozmaznáva aj špičková kuchyňa.

Pôžitku na stope
Kto si chce Viedenské Alpy skutočne vychutnať, ten môže podniknúť príjemné výjazdy na segwayoch a elektrických bicykloch, alebo ukázať svoju stabilnú ruku na golfovom odpalisku, ktoré sa nachádza neďaleko prevádzky Gasthaus Triad. Kto má rád vyššiu rýchlosť, tomu odporúčame obľúbené trasy pre horskú cyklistiku – a pána Ottera z Krumbacherhofu. Ten totiž nie je iba vynikajúcim kuchárom, ktorý tiež varí vlastné pivo, no zároveň pozná všetky trasy ako svoju dlaň a (samozrejme pri pohári piva čapovaného zo súdka) rád poskytne tie najlepšie zákulisné tipy.

Ozaj, ešte by sme tu pre vás mali tri ďalšie, celkom špeciálne tipy na to, čo by ste mali ochutnať: po prvé chutné vínne pečivo pani Denise Pölzlbauerovej, najmladšej rakúskej pekárskej majsterky, po druhé zmrzlinu z Blochberger Eisgreißlerei, ktorá je nehorázne návyková (áno, rozprávame z vlastnej skúsenosti), a po tretie produkty farmárskeho trhu v Bad Schönau.

Mapa