Ide sa do prírody! Cestovanie za pôžitkami v regióne Weinviertel

Keď obyvatelia regiónu Weinviertel vítajú jar, otvárajú pritom prvé fľaše mladého vína. Ide o kulinársky zážitok zmyslov, po ktorého stopách sa môžete vydať v rámci našej cesty za pôžitkami v regióne Weinviertel.

Weinviertelské tradície sú mimoriadne chutné, koniec koncov nenesie región meno podľa chutnej hroznovej šťavy len tak nadarmo. Niet preto divu, že je celoročné motto „In die Grean gehen“ („Ide sa do prírody“) tak veľmi obľúbené. Čo presne to znamená a aké vrcholy vás inak v rozkvitajúcom regióne Weinviertel očakávajú, sa dočítate tu.

Na zdravie, jar!

Keď weinviertelskí vinári vítajú jar a ochutnávajú mladé vína, vtedy môžeme hovoriť o prastarom zvyku, ktorý sa každoročne oslavuje na Veľkonočnú nedeľu. Príležitosť sa nazýva „In die Grean gehen“ a u znalcov a milovníkov vína má v kalendári fixný termín. Mimochodom, ideálne podmienky na to majú v prevádzke Gasthaus Bsteh vo Wulzeshofene pri Laa an der Thaya, kde na vás čaká ten najlepší guláš a čerstvé bylinky z domácej záhradky, ale do hrnca tu napríklad putujú aj ružové kvety.

Chutný Weinviertel: med a hroznová šťava

V regióne Weinviertel nájdete aj ďalšie chutné miesta. Napríklad bio včelárstvo Blütengold rodiny Obendorferovej vo Wilfersdorfe ponúka prehliadku včelárstva aj včelej zážitkovej záhrady vrátane ochutnávky, a potom sa môžete vydať po stopách hrozna a vína v prevádzke Vino Versum Poysdorf. Zážitkový svet pre celú rodinu, ktorý vás interaktívne pozýva na spoluprácu až v troch jazykoch (nemčina, angličtina, čeština) prekvapuje dokonca aj znalcov vína novými vinárskymi vedomosťami. Náš tajný tip na návštevu a ochutnávku v regióne Weinviertel: prechádzka pivničnou uličkou Wildendürnbach. Tam sa nielen skvelo pije víno, no dá sa tiež obdivovať z architektonickej stránky. Prechádza totiž okolo miestneho šibeničného vrchu („Galgenberg“).

Mapa

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings