Kde žiadny pohár nezostane prázdny: Cisárske cestovanie za pôžitkami Viedenským lesom

Cestovanie za pôžitkami na miesta v okolí Badenu má chuť lahodných vín, nádherne vonia ružami a svojich návštevníkov láka regionálnymi dobrotami vychutnávanými v zelených, jarných záhradách.

Vinárska kultúra, cisárske mesto a pôžitkárska citadela: Oblasť Thermenregion v okolí mesta Baden je známa svojím vzťahom k dobrým chutiam. Zatiaľ čo Vínna jar vo Viedenskom lese zvádza chuťové poháriky, na návštevníkov v rozáriu čakajú omamné vône, ktoré lákajú nielen počas hudobných prechádzok za svitu mesiaca.

Kulinárske zaujímavosti počas Vínnej jari vo Viedenskom lese

Jar patrí vo Viedenskom lese k najkrajším obdobiam – v tomto čase sa tu konajú mnohé vínne festivaly, dni otvorených pivníc a iné podujatia vínneho roka. Pri programe „Víno v kasíne“ v rámci obľúbeného podujatia Weinfestival Thermenregion majú hostia na výber. Pretože pri takej veľkej ponuke by ste mohli každý deň v roku piť iné regionálne víno: v štýlovom prostredí kasína Baden a na nádhernej letnej terase sa prezentuje približne 300 vín viac ako 50 vinárov.

Celoročne k dispozícii pre znalcov vína

Vína od takmer 50 vinárov oblasti Thermenregion sa už ani nedajú vychutnávať romantickejšie a pôžitkárskejšie: Pre znalcov vína je po celý rok k dispozícii: Oblastná vínotéka Thallern s viac ako 40 miestnymi vínami v historickej sudovej pivnici. Tu sa možno ponoriť do regionálnej rozmanitosti a v ideálnom prípade deň zakončiť pohárikom vína odrody Zierfandler vo vinárni Spaetrot-Gebeshuber v Gumpoldskirchene, kde na vás taktiež čakajú vynikajúce vína a chutné regionálne bio špeciality pani Gebeshuberovej. Mimochodom, jedlo: V prevádzke Klostergasthof Thallern by ste mali určite ochutnať vysmážané kura alebo obrovský krémeš!

Po historickom a pôžitkárskom chodníku

Počas dní Badener Rosentagen sa všetko točí okolo kráľovnej kvetov. Na jej počesť čaká na návštevníkov rad podujatí pre všetky zmysly priamo v najväčšom rozáriu v Rakúsku. Potom môžete na vnútornom nádvorí cukrárenského majstra Herwiga Gassera vyskúšať „To najsladšie z najlepšieho“ – odporúčame vám bonbón Beethoven Praline. Náš absolútne tajný tip: Navštívte pritom výborné hostince Gaaden a Füllenberg a pod holým nebom si na posilnenie doprajte kus slaninového chleba! Jednoducho úžasné!

Mapa

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings