Lúka Siebenhütten: Za siedmimi horami…

Veľmi známy je miestny festival Siebenhütten konajúci sa v auguste, no aj po zvyšok sezóny je táto lúka pri Göstlingu hodná návštevy.

Pôvodne sa na tomto šírom priestranstve na východnom chrbáte vrchu Königsberg nachádzalo až sedem horských chát, odtiaľ pochádza názov Siebenhütten. Táto lúka s detským ihriskom a južným výhľadom, o ktorú sa tu s láskou starajú, sa nachádza uprostred hustého lesa.

Lúka Siebenhütten (1 297 m) je častým miestom stretávania turistov, horských cyklistov a pôžitkárov, ktorí hľadajú príjemné a pohodlné prostredie na oddych. Od začiatku júna do polovice septembra sa tu pasie mladý dobytok pod starostlivým dohľadom hospodára Lea Zussera, pričom o horskú chatu sa stará jeho manželka Lotte.

Pri predošlom nahlásení tunajšia gazdinka hosťom rada navarí aj teplé jedlo. Vychýrená je Lottina fantastická pečienka z pece na drevo. Pre deti tu na požiadanie ponúkajú vlastné detské grilovanie pri ohnisku. Tiež tu na ne čaká detské ihrisko.

Výhľad na pohoria Voralpe a Dachstein

Lákadlom je tiež krátky výstup od parkoviska a možnosť prechodu cez vrch Königsberg s výhľadom na pohoria Voralpe, Haller Mauern a Sengsengebirge až po dachsteinský masív. Odporúčame tiež túru na chatu Kitzhütte vzdialenú iba hodinu a pol chôdze.

V polovici augusta je magnetom na návštevníkov každoročne sa konajúci festival Siebenhüttenfest. Iba v tento jediný deň v roku sa možno k horskej chate vyviezť autom.

Výstupy: priamo z obce Göstling an der Ybbs (2,5 h) alebo z parkoviska Ebnerbrand (0,5 h)

Trasy - Siebenhütten-Alm

S PODPOROU KRAJA A EURÓPSKEJ ÚNIE

  • Förderlogo_noe_SK
  • Förderlogo_LE14-20_sk
  • Förderlogo_Leader_sk
  • Förderlogo_EU_SK