TENTO JELEŇ HOVORÍ

DESIATIMI JAZYKMI

Dosahujú výšku v kohútiku len jeden meter, ale v ostatných ohľadoch sú jelene sika pochádzajúce z východnej Ázie pomerne veľké: Dokážu vydávať desať rôznych zvukov – od pískania cez bľačanie až po hlboké ručanie. Pre jelene sika je typická červenohnedá srsť s bielymi škvrnami. Možno ich vidieť aj v regióne Waldviertel, napríklad v prírodnej rezervácii Geras, ktorá sa nachádza v krajine rybníkov okolo opátstva.

Prírodné parky

20 zo 47 rakúskych prírodných parkov leží na území Dolného Rakúska a odráža neuveriteľnú prírodnú rozmanitosť krajiny.

Lužné lesy a vinohradnícke oblasti, lúky a pastviny, úzke tiesňavy a široké planiny, jemné pahorkatiny a ostré hrebene vrchov, očarujúce riečne brehy a tajomné močiare. Vďaka stretu alpských, panónskych a severoeurópskych a juhoeurópskych vplyvov disponuje Dolné Rakúsko množstvom typov krajiny, ktoré tak blízko seba už nikde inde v strednej Európe nenájdete.

Legendárne kývavce v prírodnej rezervácii Blockheide

O fascinujúcich kývavcoch v prírodnej rezervácii Blockheide koluje množstvo mýtov. Náš tip: Vzrušujúca trasa Granit-Tour s krásnymi výhľadmi a návšteva prírodnej rezervácie a rašeliniska UnterWasserReich Schrems, kde sa ponoríte do úžasného sveta jazier a rašelinísk regiónu Waldviertel a objavíte domov najväčšej populácie vodných vydier v Rakúsku. Ideálne pre rodiny s deťmi, dobrodruhov a nadšencov geológie.

Servus! vám povedia diviaky v prírodnej rezervácii Sparbach

Neďaleko mesta Mödling čakajú v najstaršej prírodnej rezervácii Rakúska na malých i veľkých návštevníkov zvieracie dobrodružstvá, napínavé rytierske príbehy a obrovské ihrisko s domom na strome. Mimochodom, do Prírodnej rezervácie Sparbach sa dá výborne dostať po tejto turistickej trase. Prajeme Vám veľa nezabudnuteľných chvíľ!

Vyhliadka ponad Ötscher v prírodnej rezervácii Hohe Wand

Ak narazíte na jelene a alpaky, objavíte prírodné klenoty a budete stáť nad oblakmi, určite budete na trase Ötscher-Blick-Tour v prírodnej rezervácii Hohe Wand. Táto nádherná trasa vedúca k vyhliadkovej terase Skywalk  ponúka turistom predtým, ako sa popri skalnej stene vyberú za zaslúženým odpočinkom, jedinečný výhľad na Ötscher!

Prírodné parky Dolného Rakúska