Thalhof

Umelecký pôvod.

V historickom apartmánovom dome dodnes cítiť čistú inšpiráciu: Neďaleko Reichenau, na svahoch pohoria Rax, píše Thalhof už po stáročia svoje dejiny (umenia). 400 rokov staré, s citom zrekonštruované sídlo zasadené do malebnej scenérie lúk a lesov vás zavedie do čias starého dobrého letoviska. Atmosféra obdobia Fin de Siecle a tichosť prírody pohladia dušu. Preto nie je prekvapujúce, že Sigmund Freud tu pracoval na svojom výklade snov.

Po stopách slávnych mysliteľov

V apartmánoch s rozlohou cca 50 – 60 m2 sú uvedení slávni hostia ako cisár Franz Joseph, Arthur Schnitzler, Koloman Moser alebo Josef Hofmann. Starožitnosti a sprístupnené nástenné maľby sa tu stretávajú s rýchlym internetom, modernými umeleckými dielami a interiérmi vo viedenskom štýle. Vďaka milým detailom je každé z nich pastvou pre oči. Chuťové poháriky potešia raňajky s pochúťkami z vlastného dvora. Potom nasleduje „lesný kúpeľ“ – jednoducho vyjdite von a zhlboka dýchajte!
 

Miesto stretnutí pre pôžitkárov, poľovníkov a milovníkov vrcholovej turistiky

Program „Klassik am Thalhof“ ponúka aj dnes v starej tanečnej sále široký repertoár opier, operiet, klavírnych a komorných koncertov. Nadšenci poľovníctva môžu ísť na poľovačku priamo pred dverami, turisti zase obľubujú výstup na Knofeleben. Lanovkou Raxseilbahn sa môžete vydať po stopách veľkých mysliteľov v letnom dovolenkovom regióne.
 

Ďalšie informácie a možnosti rezervácie