Vodná zábava a výškové lety

Bezbariérové výletné ciele v horách či pri vode pre celú rodinu – od sánkarskej dráhy Eibl Jet a zubačky Schneebergbahn až po plavbu loďou a kúpele

Výlety bez prekážok, od adrenalínových až po relaxačné – pri zemi na horách, vo veľkých výškach alebo kolísavo na vode: výletné ciele v Dolnom Rakúsku so svojimi živlami čakajú na malých aj veľkých návštevníkov.

Obľúbená celoročná sánkarská dráha EIBL Jet Türnitz má bezbariérový prístup. Pritom sa rýchla dráha nachádza uprostred čarovnej prírody pastvín a lúk. To na jednej strane zaručuje zábavu pri sánkovaní, na druhej strane zase relax v prírode.

Pohodlná cesta nahor zubačkou Schneebergbahn. V medzistanici Baumgartner sú už po desaťročia horúcim tipom obľúbené schneeberské buchtičky s lekvárom. Potom sa ide ďalej až do konečnej stanice Hochschneeberg, ktorá je so svojimi 1797 výškovými metrami najvyššie položenou horskou stanicou v Rakúsku. Bezbariérový prístup má aj lanovka na pohorie Rax. Keď dorazíte na náhornú plošinu Rax, naskytne sa vám nádherný panoramatický výhľad na „veľkého brata“, vrch Schneeberg.

A bez prekážok možno preskúmať aj vodný živel: Spoločnosť Brandner Schiffahrt pozýva na pôžitok prežitý na rieke. Spolu so skvelou palubnou reštauráciou sa budete plaviť po krásnom modrom Dunaji údolím Wachau. V Rímskych kúpeľoch Baden, ktoré sú top bezbariérovým výletným cieľom, ste zas pozvaní na vodnú zábavu, plávanie a potápanie.