Zima na Dunaji

Sprevádzané zimné túry po národnom parku Dunajské luhy v Dolnom Rakúsku – prírodná expedícia v snehu.

Čo žerie líška v zime? Ako spia husi medzi ľadom a snehom? A prečo bobrovi nie je pri teplote pod nulou zima? Sprevádzané zimné túry v národnom parku Dunajské luhy do svojich osídiel pritiahnu milovníkov prírody všetkých vekových kategórií.

Na túry k divokým zvieratám je centrum národného parku schlossORTH otvorené aj v zime: Na výletoch sprevádzaných expertmi zažijú návštevníci Dunajské luhy v ich vŕzgajúcej, studenej nádhere. A zároveň sa dozvedia všetko o zvieratách a rastlinách na snehu a ľade či pod nimi. Témy siahajú od dôvtipných kožušinových zvieratiek až k opereným dovolenkárom.

O staviteľoch a zimných spáčoch

Ako si bobor počas mínusových teplôt vlastne izoluje svoje obydlie? Kde nájde líška v snehu potravu? Ako sa srnky a lasice udržiavajú v teple? A prečo dokážu ryby prežiť aj pod ľadom? Dobre naobliekaní sa vydáte na túru do luhov, aby ste mohli sledovať zvieratá – a nájsť tak odpovede na tieto a ďalšie otázky.

Na čerstvom zimnom vzduchu v Dunajských luhoch

Husi, kačice a iné vodné vtáky z celej Európy prilietajú každý rok na prezimovanie do Dunajských luhov. Vybavení ďalekohľadom budete putovať zaujímavou prírodou naprieč zimoviskom týchto operených hostí. Ak budete mať šťastie, možno na nebi zahliadnete aj hrdý krúživý let orliaka morského.