Západ slnka v zimnom stredisku Anna-Alm, © Niederösterreich-Werbung/Michael Liebert

Útulné zimné chaty

Dolnorakúske chaty sú mimoriadne obľúbené práve v zime. Niet divu, napokon nikde nie je útulnejšie a chutnejšie.

Malebná chata priamo pri zjazdovke s domácimi dobrotami a nezabudnuteľným výhľadom – o tom snívajú mnohí. Aby sa z vašej dovolenky stala skutočná pohoda na chate, potrebujete iba tú správnu adresu.

Aká by to bola cesta na vrchol bez posedenia na chate alebo popoludnie na lyžiach bez krátkej prestávky, či zimná dovolenka bez tradičnej lyžiarskej malinovky? Jednoducho by to nebolo ono, však? Preto vám predstavujeme mimoriadne obľúbené chaty, ktoré sú známe práve svojimi výnimočnými ponukami na oddych.

Predstavujeme vám: naše odporúčania na chaty

Waxriegelhaus v zime, © Waxriegelhaus/Martin Tod

Lahodne kulinárska: chata Waxriegelhaus

Nie priamo pri zjazdovke, ale práve preto s ideálnou polohou pre turistov na lyžiach sa nachádza chata Waxriegelhaus na pohorí Rax. Tu sa usilovným turistom podávajú domáce pokrmy: hladných turistov tu už očakáva waxriegelské pivo alebo obrovské waxriegelské knedličky.

Prečítajte si viac
Almreserlhaus , © NÖVOG/Zwickl

Únik z hmly: chata Almreserlhaus

Odtiaľto na vás čakajú početné túry na lyžiach a snežniciach okolo vrchu Schneeberg a na jeho vrchol. To všetko na čerstvom horskom vzduchu a s jedinečnou panorámou, z ktorej je za jasného počasia výhľad až k Neziderskému jazeru.

Prečítajte si viac