Beh na lyžiach v Dolném Rakúsku, © Niederösterreich Werbung, Kathrin Baumann

Bežkárske trate

Sieť viac ako 800 km bežkárskych tratí vo Waldvierteli, Mostvierteli a Viedenských Alpách ponúka čistú rozmanitosť!

Slnko sa leskne v korunách zasnežených jedlí. Teplý dych je v čerstvom zimnom vzduchu. Príroda a pokoj všade okolo nás. Každý, kto sa niekedy kĺzal lesom na bežkách, pozná túto nádhernú atmosfér

Tí, ktorí sa s týmto pocitom ešte len zoznamujú alebo si ho jednoducho chcú zopakovať, nájdu najlepšie podmienky na bežecké lyžovanie vo Waldvierteli, Mostvierteli a Viedenských Alpách. Viac ako 800 kilometrov trás vedie cez nedotknuté lesy, mierne lúky a idylickú krajinu. Vďaka rozsiahlej sieti bežkárskych tratí si na svoje príde každý, či už ste skúsený bežkár alebo začiatočník. Jednotné značenie v celom Dolnom Rakúsku tiež uľahčuje orientáciu na trasách.

Plne chápeme, že tento šport je každým rokom populárnejší. Pretože beh na lyžiach posilňuje telo, myseľ a ducha rovnakou mierou. Pravidelnosť pohybu jemne trénuje kondíciu, zatiaľ čo príroda a pokoj nám umožňujú nájsť samých seba. Ak nemáte žiadne vybavenie na bežecké lyžovanie, v mnohých dolnorakúskych regiónoch nájdete požičovne. Po bežeckom lyžovaní si môžete v horských chatách vychutnať horúci čaj, teplú polievku alebo osviežujúce pivo.