Beh na lyžiach na panoramatickej trase Wechsel-Semmering, © ARGE Langlauf/Franz Zwickl

Beh na lyžiach

V bežkárskych oblastiach Dolného Rakúska čaká na našich hostí viac ako 800 km tratí v nádhernej zimnej krajine.

Chcete sa rýchlo zahriať pri športe? Príjemné a útulné miesto na spomalenie a relaxáciu? Sami sa rozhodnite, ako by mala vaša túra na bežkách vyzerať. Vďaka sieti 800 kilometrov rozdelených medzi naše bežkárske regióny vo Waldvierteli, Mostvierteli a Viedenských Alpách si každý nájde tú svoju bežkársku trasu - či už je začiatočník alebo skúsený nadšenec zimných športov.

Beh na lyžiach: zašportujte si a načerpajte nové sily

Beh na lyžiach je viac ako len zdravý zimný šport. Bežecké lyžovanie je jemné kĺzanie sa zasneženým lesom a korčuľovanie po slnečných lúkach s čerstvým snehom. Beh na lyžiach je výlet do prírody a načerpanie nových síl v pokoji a tichu. Krása tohto športu spočíva aj v tom, že naň netreba až tak veľa. Takmer vo všetkých dolnorakúskych bežkárskych oblastiach si môžete požičať výstroj. 

Jednodňový výlet alebo celý týždeň?

Oblasť Wechsel, Bärnkopf, St. Aegyd am Neuwalde a mnohé ďalšie strediská zimných športov v Dolnom Rakúsku čakajú na to, aby ste ich preskúmali na bežkách. Vzhľadom na blízkosť Viedne a ďalších miest sú naše bežkárske trate ideálne na jednodňové výlety. Avšak tí, ktorí chcú stráviť viac času na bežkách a v zimnej krajine, sa môžu ubytovať v niektorom z našich ubytovacích zariadení. Výhoda: podávajú sa raňajky a potom je čas vyraziť na trasy.