Nastupovať!

Najbližšia zastávka: Dovolenka, pivo, cukrovinky a šafran. Myslíte, že je to len obyčajná železničná stanica? Dobre!

Výnimočné, vzrušujúce a gurmánske. Tak možno najlepšie opísať myšlienky našich železničných vizionárov. Obyčajná železničná stanica patrí minulosti. Dnes sa tu pestuje šafran, trávi dovolenka, pečú cukrovinky a varí pivo. A všetko, samozrejme, úplne bio.

Staré sa mení na nové

Staré železničné stanice majú svoje osobité čaro. Zmes nostalgie, oduševnenia a príchodov. Rovnaký názor zdieľala aj rodina Nutzovcov, Wolfgang Stix, Anna Mahonie a Bernhard Kaar, ktorí vniesli do starých železničných staníc nové nápady.

Železničná cukráreň a pivovar

Anna Mahonie si v budove starej železničnej stanice v obci St. Aegyd otvorila cukráreň s domácimi sladkými pokušeniami. V neďalekej obci Ober-Grafendorf Wolfgang Stix premenil starú železničnú stanicu na pivovar Bahnhofsbräu Styx a z dolnorakúskeho chmeľu vyrába chutné pivá.

Šafran a dovolenka na železničnej stanici

Ekológ Mag. Bernhard Kaar znovu oživil pestovanie šafranu Crocus austriacus v Dolnom Rakúsku na železničnej stanici Dürnstein, čím fascinuje návštevníkov aj bádateľov. Rodina Nutzovcov vás pozýva stráviť dovolenku na železničnej stanici . Priamo pri vstupe do prírodnej rezervácie Ötscher-Basis vo Wienerbrucku čakajú na milovníkov turistiky a pôžitkárov dve dizajnové izby pre pôžitkárov.