Weinradeln im Weinland, © Niederösterreich-Werbung/Astrid Bartl

Cyklistika po vínnych cestách

S chuťou na cestách v ôsmich vinohradníckych oblastiach Dolného Rakúska.

Či už šliapete do pedálov vlastnými silami alebo s elektronickou podporou, či jazdíte popri vinohradoch alebo si vychutnávate oddych v jednej z viech s pohárom vína v ruke – cyklistika v dolnorakúskych vinohradníckych regiónoch je pôžitkom pre všetky zmysly.

Pôvabnú kulisu tvoria vinice, polia a malebné vínne uličky. Tempo udáva elektromotor alebo sila šliapania do pedálov. Viechy a prevádzky patriace do združenia Niederösterreichische Wirtshauskultur vás pozývajú urobiť si príjemnú prestávku. Cyklistika v jedinečných vinohradníckych regiónoch Dolného Rakúska sľubuje mnoho vzácnych momentov pre vaše oči, chuťové poháriky, nos a, samozrejme, aj srdce. 

V osviežujúcej spoločnosti vína

Nie je žiadnym prekvapením alebo môžeme povedať, že práve vinič môže za to, že v najväčšej vinohradníckej oblasti Rakúska vedú top cyklotrasy práve od vinohradu k vinohradu. Vínu sú však venované aj mnohé tematické cyklotrasy. Za vínom sa môžete vydať napríklad po okružných cyklotrasách Po stopách vína v regióne Weinviertel DAC alebo Traisentalská cyklotrasa naprieč vinohradmi, alebo cyklotrasa za vínom a kultúrou v Badene, alebo, alebo, alebo...