Deň 1

Preteky na jazere Lunzer See. V regióne Mostviertel to začína byť napínavé.

Prvý deň sa naše tímy poriadne zapotia. V regióne Mostviertel sa blížia „Preteky na jazere Lunzer See“ – nie raz, ale rovno dvakrát sa budú plaviť cez jazero Lunzer See. K veslám, pripraviť sa, štart!

Výzva

Počas výzvy „Preteky na jazere Lunzer See“ naši účastníci určite nezostanú v suchu. A nielen preto, že sa nachádzajú pri jedinom prírodnom jazere v Dolnom Rakúsku, ale aj preto, že sa pri ňom riadne zapotia. Počas plavby na vodných bicykloch doprajú tímy najprv výživný tréning svojim nohám. Ale keďže chceme, aby aktívne zapojili do tréningu aj ruky, na spiatočnej ceste naprieč jazerom im poslúžia člny. Tí, ktorí sa chcú potom osviežiť, nech sa majú na pozore: v júni môže byť jazero Lunzer See stále pomerne studené. Ako odmena za vynaloženú námahu bude účastníkom slúžiť ako kulisa nádherná horská krajina regiónu Mostviertel.

Miesto

Región Mostviertel sa nachádza medzi Dunajom a štítom Ötscher uprostred nádherného Dolného Rakúska. Na severe sa nachádzajú mierne roviny a kopce, ale aj úrodné polia a lúky. Dá sa tu výborne bicyklovať, prechádzať, užívať si a nájsť pokoj. V južnej oblasti nájdete dobrodružstvo, vysoké hory a pohoria. Ak sa tu rozhodnete stráviť dovolenku, určite toho veľa zažijete.