Putuj k 3 jazerám

Túra troch jazier (3-Seen-Tour) v dolnorakúskom Lunzi vedie od Lunzského jazera k jazerám Mittersee a Obersee – s návratom do Göstlingu an der Ybbs.

Turistický výlet od Lunzského jazera k jazeru Mittersee až nahor k Obersee a späť nadol trvá dobrých päť hodín. Trasa vedie naprieč mäkkými mostviertelskými lúkami. Etapovú trasu pre pôžitkárov, bohatú na vodu, lemujú jaskyne, vodopády a pohyblivé trávniky.

Túra troch jazier začína pri krištáľovo čistom Lunzskom jazere (3-Seen-Tour), pričom ide o turistiku naprieč príjemnou mostviertelskou krajinou.

Od vodopádu Ludwigsfall až k jaskyni „Brüllender Stier“
Od parkoviska pri Lunzskom jazere pôjdete najskôr k jazeru Mittersee a odtiaľ ďalej až k Obersee v nadmorskej výške 1 113 metrov. Všetky tri jazerá sú zásobované vodou zo Seebachu. Ten možno vídať v rôznych formách, ako jazero, potok alebo vodopád, zvlášť romanticky ako vodopád Ludwigsfall pri jazere Mittersee. Malá jaskyňa „Brüllender Stier“ (Ručiaci býk) vďačí za svoje meno skutočnosti, že v jej útrobách možno počuť dunenie podzemného vodopádu. Na južnom a západnom brehu jazera Obersee vás čaká ďalšie prírodné divadlo: Plávajúci rašelinník, ktorý je akousi špongiovou spleťou vzájomne prepletených rastlín, ktoré sa pod vami pri ich prechádzaní hýbu, čím tvoria akýsi ojedinelý „pohyblivý trávnik“.

Dozvuky v Göstlingu
Prázdny žalúdok je zlý spoločník: V priebehu tejto cca päťhodinovej túry si pochutnáte na občerstvení priamo pod holým nebom. Po ukončení túry máte možnosť utiahnuť sa do útulnej prevádzky Stanglwirt v Göstlingu an der Ybbs alebo pohostinstva Zum Schützenwirt v obci Langau-Meierhöfen.