Deň 2

Fotosúťaž na dunajskej cyklotrase a tipy na voľný čas. Kto hľadá, ten nájde – na Dunaji.

Pre naše tímy to znamená: 2. deň šliapnu účastníci do pedálov. Ten, kto bude prvý, nemusí byť bezpodmienečne aj najrýchlejší! Pozadie: nádherný modrý Dunaj. Dopravný prostriedok: dve kolesá. Úlohy: zložité, kreatívne, kulinárske.

Výzva

Aj dnes sa bude šliapať do pedálov, pretože dunajská cyklotrasa je, samozrejme okrem tímov, hlavným hrdinom druhého dňa: Fotosúťaž na dunajskej cyklotrase a tipy na voľný čas. V súčasnosti je najväčší dopyt najmä po kreativite a kvalite. Účastníci dostanú päť rôznych úloh alebo kulís, ktoré majú predviesť čo najoriginálnejšie a najautentickejšie. Ktoré to budú, zostane prekvapením až do večera, no príliš jednoduché to zrejme nebude. Nateraz toľko; hľadané scenérie sú niekedy príjemné, umelecké a inokedy prekvapujúce, no všetky sú jednoducho krááásne.

Miesto

Dunaj, podľa ktorého je región Dunaj Dolné Rakúsko pomenovaný, preteká Dolným Rakúskom v dĺžke 286 kilometrov. Na svojej ceste prechádza popri historickej kultúrnej krajine, ako je napr. oblasť Nibelungengau a región Wachau, ktorý sa nachádza na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, a vinie sa medzi jemnými pahorkami Wagramu a pozdĺž dlhej Tullnskej kotliny, aby sa po prekročení mestskej hranice hlavného mesta Rakúska, Viedne, v historickej krajine „Römerland“ Carnuntum Marchfeld spojil do kombinácie divokej prírody, antického kultúrneho dedičstva a barokovej chuti do života.