Dunajská cyklotrasa (EuroVelo 6)

Rodiny a pôžitkárski cyklisti milujú Dunajskú cyklotrasu s jej historickými miestami, očarujúcou krajinou a úžasnými vinárňami.

Dunajská cyklotrasa vedie pozdĺž cyklotrasy EuroVelo 6 cez povesťami opradené údolie Nibelungengau a jedinečné údolie Wachau. Cyklotrasa sa pritom vinie popri opátstve Stift Melk, cez kultúrne mestečko Krems a mesto kvetov Tulln, a potom cez Klosterneuburg, Viedeň, Petronell a Hainburg až do Bratislavy.

Miesto pohodlnej cyklistiky

Rovinatá Dunajská cyklotrasa nenadarmo patrí k najkrajším cyklotrasám v Európe. Cesta neustále vedie popri Dunaji a cyklotrase EuroVelo 6, pričom budete pohodlne bicyklovať cez údolie Wachau patriace do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, kde je návšteva vinárne doslova povinnosťou. Cez národný park Dunajské lužné lesy a rímsku usadlosť Carnuntum cesta ďalej pokračuje až do Bratislavy. Kto zatúži po ešte väčšom pohodlí, ten presedlá z pokojných a dobre označených cyklotrás na vodnú trasu a počas plavby loďou načerpá nové sily.

Kláštory, múzeá a vinárne pozdĺž cesty

Túra po Dunajskej cyklotrase väčšinou trvá dlhšie, ako si naplánujete. Nie je to však kvôli prejdeným výškovým kilometrom, ale kvôli množstvu pamätihodností. Koniec-koncov vás tu očakáva množstvo rytierskych príbehov, vyhliadkových miest a múzeí, chutných ocenených a vinárskych kuchýň, ako aj romantických miest, na ktorých si nemožno odpustiť krátku prestávku. Našťastie tu popri ceste existuje množstvo možností na prenocovanie, ako aj k cyklistom mimoriadne ústretových prevádzok bett & bike, ktoré sa zvlášť oplatí vyhľadať po návšteve vinárne. Mimochodom, medzi naše obľúbené kultúrne zastávky patria opátstva Stift Klosterneuburg a Stift Melk. Tie vám svojou nádherou skutočne očaria.

Možnosti prenocovania v prevádzkach pre cyklistov pozdĺž Dunajskej cyklotrasy

Filtrovať výsledky
Hotels and other accommodations
Mesto
Kľúčové slovo

Etapy Dunajskej cyklotrasy