Deň 3

Príbehy z regiónu Wienerwald. Letná rozprávka sa stáva skutočnosťou.

Perá a objektívy von, teraz sa vydáme na rozprávkovú výpravu za príbehmi z Viedenského lesa. Tam, kde v priebehu stáročí vznikol nejeden príbeh, by si tímy mali nájsť vlastnú letnú rozprávku!

„Príbehy z Viedenského lesa“ inšpirovali už Johanna Straussa – teraz by sa nimi mali inšpirovať aj tímy pre svoju vlastnú letnú rozprávku z Viedenského lesa. Pri hľadaní účastníci získajú nielen dobre utajené zákulisné informácie, ale navštívia aj inšpiratívne miesta vo Viedenskom lese. Patrí k nim cisárske mesto Baden pri Viedni, domov vína Gumpoldskirchen, oáza minerálnych vôd Bad Vöslau a jedna z obľúbených záhrad Márie Terézie, zámocký park Laxenburg. Kto nájde tú najkrajšiu rozprávku?

Miesto

Okolo Viedne sa rozprestiera pravá prírodná idyla tvorená lesmi, vodou a vínom:  Viedenský les. Región biosférického parku UNESCO je rajom voľnočasových aktivít pre pôžitkárskych milovníkov cyklistiky, horskej cyklistiky aj turistov. V tomto kúte krajiny však môžete dopriať svojej duši odpočinok aj iným spôsobom. Okrem veľkolepej prírody ponúka množstvo lákadiel aj kultúra, voda a víno. Tradičné kúpele, pôsobivé výletné ciele a kultúrne pamiatky, ako aj široká ponuka od tradičného po moderné vás pozývajú zažiť tento región na vlastnej koži. Veľmi osobitne sa vo Viedenskom lese prezentuje aj víno: Okolo mesta Klosterneuburg a v oblasti Thermenregion sa darí vynikajúcim autochtónnym bielym a červeným vínam a nájdete tu aj mnohé tradičné viechy! Naozaj pôžitkársky zážitok, predovšetkým počas vínnej jari, keď sem lákajú početné podujatia, alebo počas vínnej jesene, keď tu pri podujatí „Pôžitkárska míľa“ vznikne „najdlhší šenk na svete“.