Dovolenka vo vinárstve

Pretože originál je pre nás prvoradý

Dolné Rakúsko s rozlohou približne 28 000 hektárov je najväčšou vinohradníckou oblasťou Rakúska a dokonalou dovolenkovou destináciou pre milovníkov vína.

V Dolnom Rakúsku si môžete vybrať z viac ako 150 vinárstiev roztrúsených po 8 vinohradníckych regiónoch Weinviertel, Kamptal, Kremstal, Traisental, Wagram, Carnuntum a Thermenregion. Najväčšia vinárska spolková krajina Rakúska očarúva svojimi strmými terasovitými vinohradmi, jemne kopcovitými regiónmi ideálnymi na cyklistiku a malebnými vínnymi uličkami, v ktorých sa spája tradícia s modernosťou vo forme viech, prehliadok vínnych uličiek a tradičných vinárskych slávností.

Ťažké rozhodovanie

Ponuka ubytovacích zariadení je veľmi pestrá – nájdete tu všetko od starobylých vinárstiev, ktoré na vás dýchajú históriou, až po moderné vinárstva. Izby sú navrhnuté v rôznych štýloch, ktoré siahajú od útulného, tradičného až po pôsobivý, moderný štýl. Všetky však majú jedno spoločné: vo všetkých kútoch vinárstiev je jasne cítiť víno a jeho svet. Či už ide o príjemný pobyt v spoločnosti blízkych a priateľov alebo relax vo dvojici, naše vinárstva sú tým pravým miestom pre každú dovolenku.

Pohľad do zákulisia výroby vína

Zažite výrobu vína na vlastnej koži a sledujte zblízka prácu našich vinárov. Vaša hostiteľská rodina vinárov vás rada prevedie vinohradom, ukáže vám pivnicu a priblíži vám cestu zrodu vína od hrozna až po vzácny mok v pohári vo vašej ruke. Vyvrcholením dňa je, samozrejme, večerná ochutnávka vína.

Na svoje si určite príde aj vaša duša pôžitkára. Niektoré naše vinárstva majú svoje vlastné viechy, ktoré sú na pár týždňov v roku otvorené alebo ako tu hovoríme „ausg´steckt“. Výdatné občerstvenie a pohár dobrého vína si môžete vychutnať na príjemných nádvoriach a záhradách a potom sa presunúť o jedno alebo dve poschodia vyššie, kde na vás čaká pripravená pohodlná posteľ.