Po výletoch na e-sedadle

E-biky v Dolnom Rakúsku – požičovne elektrických bicyklov a horských e-bikov s nabíjacími stanicami rozmiestnenými popri trasách sľubuje príjemné cyklistické potešenie.

E-biky dobyli najkrajšie cyklotrasy Dolného Rakúska: O prenájom bicyklov a vybavenia je na trasách postarané rovnako dobre ako o nabíjacie a servisné stanice. Od údolia Traisental po Viedenské Alpy sa veselo premávajú e-bikeri na zážitkových bicykloch.

Batériové motory podporujú vlastný výkon cyklistu: Tento veľmi príjemný dovolenkový trend e-bikov sa v dolnorakúskych cyklorevíroch už premenil na realitu. Prenájom elektrobicyklov a horských e-bikov ide na trasách ruka v ruke s nabíjacími a servisnými stanicami.

Na e-biku po Dolnom Rakúsku

 • Mierne a divoko
  Obľúbená cyklotrasa Traisental-Radweg sa tiahne 111 km cez oblasť Mostviertel – od obce Traismauer až po Mariazell. Na e-bikoch môžete pohodlne preskúmať aj svet vrchov regiónu Mostviertel.
 • Voda a história
  Dunajská cyklotrasa je ako najznámejšia európska cyklotrasa špecifická najmä etapou, ktorá vedie regiónom svetového kultúrneho dedičstva Wachau. Oblasťou Carnuntum prechádza 380-kilometrová trasa, ktorá vám rozpovie veľmi zaujímavé príbehy o starých Rimanoch, ktorí tu kedysi žili.
 • Krajina tisícich kopcov
  Obce Bad Schönau, Kirchschlag, Krumbach a Lichtenegg vytvorili oblasť, ktorá je príkladom zabezpečenia e-mobility. Ich 140-kilometrová sieť cyklotrás láka na zábavné objavovanie regiónu Bucklige Welt.
 • Víno a pôžitky
  Jemné kopčeky, úrodné vinohrady a široké horizonty si môžete na bicykli vychutnať v regióne Weinviertel. Na posilnenie vám tu v mnohých viechach alebo vinárskych prevádzkach ponúknu pohár chutného vína alebo hroznovej šťavy.
 • Lesy a rieky
  Nový cyklistický chodník Thayarunde je ideálny pre rekreačných cyklistov a rodiny s deťmi. Po bývalých železničných tratiach sa na e-bikoch dostanete až do Česka. Krásne miesta pri rieke Dyje a mnohé výletné ciele okolo tejto 111-kilometrovej trasy pozývajú na oddych a príjemné prestávky.