Traisentalská cyklotrasa

Od miernej až po divokú, s dychberúcimi výhľadmi aj kulinárskymi zážitkami: tu si perfektnú túru nájdu pôžitkárski cyklisti aj rodiny.

Príjemne rovinatá Traisentalská cyklotrasa vedie cez idylické terasovité vinohrady a rozsiahle polia a spája mestá St. Pölten a Mariazell. Pôžitkári môžu bicyklovať pozdĺž rieky Traisen, popri obciach Wilhelmsburg, Lilienfeld, Hohenberg, St. Aegyd a Kernhof, kde ich očakáva množstvo pamätihodností.

Ako stvorená pre rodiny

Rodiny a pôžitkárskych cyklistov na Traisentalskej cyklotrase očakáva 111 príjemných kilometrov rozdelených do 4 etáp. Najpríjemnejšia je etapa Dunaj – St. Aegyd, predovšetkým pri jazde v smere prúdu rieky. Trasa je trochu športovejšia na úseku medzi obcami St. Aegyd a Mariazell. Zato však budete odmenení množstvom idylických miest na zastavenie popri rieke Traisen, ktoré pozývajú na oddych a schladenie. Môžete však cestovať aj vskutku pohodlne. Vtedy, keď využijete jednu z množstva možností prestupu na autobus alebo vlak. Mimochodom: Takmer celá trasa prebieha mimo ciest po dobrých asfaltovaných a označených cyklotrasách. Náš tip: Určite sa zastavte v opátstve Stift Herzogenburg alebo v prvom ťavom divadle a zoo s bielymi tigrami (Kameltheater Kernhof mit weißem Zoo).

Za každou zákrutou čaká dobrý dôvod na krátku pauzu

Na Traisentalskej cyklotrase prídu usilovní cyklisti na chuť šťavnatej krajine regiónu Mostviertel a občerstveniu formou regionálnych dobrôt. Náš tip: Ochutnajte z množstva jedálnych lístkov, pričom začnite v regióne Lilienfelder-Voralpen-Wild. K tomu si dajte pohár čerstvej ovocnej šťavy z regiónu a ako dezert jemne korenistú variáciu tradičného syra „Traisentaler Hofkas“ (názov „Hofkas“ pritom opisuje tradičné remeselné spracovanie mlieka na kvalitné syrové výrobky na statkoch v obciach St. Pölten, Wilhelmsburg a Eschenau. Pritom ponúka rovnomenný pôžitkársky región Traisentaler Hofkas celú paletu syrov: od čerstvých cez mäkké až po tvrdé).