Energické, legendárne, magické: Ďaľšie energetické miesta

Ich príťažlivosť je jedinečná, ich vyžarovanie je ešte silnejšie: Načerpajte novú energiu na jedinečných dolnorakúskych miestach.

Staré kultové miesta, fantastické skalné útvary a staré príbehy nás fascinujú dodnes. Niet divu, koniec koncov môžete cítiť ich energiu, stačí sa k nim len trochu priblížiť. Kde sú ukryté tieto magické miesta a čo sľubujú, si môžete prečítať tu.

Mystické miesto stretnutí druidov v údolí Yspertal

Miesto stretnutí druidov predstavuje kombináciu vonkajšieho a vnútorného kamenného kruhu postaveného z granitov s vysokou koncentráciou geomantických anomálií, ktoré dokonca môžu vyvolávať mierne pocity závratu alebo halucinácie. Náš tip: Prejdite týmto tajomným regiónom po chodníku druidov Druidenweg, ktorého početné doskovce a podivuhodné skalné formácie pripomínajú keltské kultové miesta.

Rozmanité silové arény obce Gross Gerungs

Kamenná pyramída, zemeguľa, kameň Kierlingstein, obetný kameň a miesto „In der Klause“: 5 energetických silových bodov, ktoré vám umožnia revitalizáciu alebo odpočinok. Každé z týchto miest má svoju vlastnú históriu, podľa nás je zvlášť zaujímavý príbeh miesta „In der Klause“ : Kto trikrát rozozneje zvon kaplnky jedným potiahnutím lana, tomu sa údajne splní želanie. Skúste svoje šťastie!

Impozantné kamene Kogelsteine v meste Eggenburg

Kogelsteine sú pozostatky zo stredu observatória z doby kamennej, ktoré sa nachádza na vyvýšenine s nádherným výhľadom na región Waldviertel. Zvlášť pôsobivý je podľa nás štiepaný kameň, ktorý sa týči z kopca ako obrovská žraločia plutva. Náš tip: Vydajte sa na prechádzku po stredovekom meste Eggenburg, v ktorom začína aj turistický chodník vedúci k útvaru Kogelsteine.

Energetická cesta Maria Laach

Prírodou môžete nielen prechádzať, ale môžete ju aj cítiť a načerpať z nej silu a energiu: Na 10-kilometrovej ceste Kraftweg sa na rôznych zastávkach ponoríte do zaujímavých tém a silových miest, ktoré umožňujú cítiť ducha minulosti. Vydajte sa na vzrušujúcu cestu za objavmi a zmyslami.

Cestovanie v čase do keltskej dediny Schwarzenbach

Príjemná, cca 2,5 kilometra dlhá okružná turistická trasa začína na parkovisku vrchu Keltenberg vo Schwarzenbachu a vedie k miestu, kde sa každoročne konajú obľúbené oslavy Keltenfest. Počas celého roka si môžete rezervovať aj prehliadky keltských hradieb z 2. storočia pred n. l., ktoré vás ponoria do čias dávno minulých.