Malé a pohodové v Mostvierteli

Lyžovanie nemusí byť drahé - malé a pohodové lyžiarskej oblasti v Mostvierteli to dokazujú.

Malé, ale kvalitné strediská v regióne Mostviertel:

 • Lyžiarske stredisko Maiszinken
  Maiszinken so svojimi 4,5 km zjazdoviek je zvlášť obľúbené rodinami.
   
 • Lyžiarske stredisko Kalte Kuchl
  Kalte Kuchl v Gutensteinských Alpách predstavuje zaujímavú alternatívu pre tých, ktorí sa chcú zimnej zábave venovať len krátko. Nachádza sa v obci Kleinzell a je vhodné zvlášť pre deti, začiatočníkov a lyžiarov, ktorí potrebujú oprášiť svoje schopnosti.
   
 • Skilift Riesenlehen v St. Georgen/Reith
  V idylickej obci St. Georgen am Reith možno nájsť stredisko Skilift Riesenlehen. Toto malé, ale kvalitné lyžiarske stredisko je vhodné zvlášť pre deti, ktoré by sa chceli naučiť lyžovať. No často sa tu s radosťou konajú aj firemné alebo klubové preteky.
   
 • Skilifte Puchenstuben
  Uprostred prírodnej rezervácie Ötscher-Tormäuer ponúka stredisko Puchenstuben príjemné a cenovo výhodné zimné športovanie pre celú rodinu.
   
 • Königsberg Lifte
  V blízkosti obce Hollenstein/Ybbs a na lesmi dobre chránenom mieste sa nachádza stredisko Königsberg. Svojimi piatimi vlekmi, detským vlekom a 14 km zjazdoviek je ideálne pre milovníkov prírody, ako aj rodiny.
   
 • Göllerlifte am Gscheid
  Pre snowboardistov, lyžiarskych začiatočníkov a rodiny je už dlho tajným tipom stredisko Göllerlifte am Gscheid. Najdlhšia zjazdovka má koniec-koncov 2 km. A pre deti sa tu nachádza malý vlek zdarma.
   
 • Lyžiarske stredisko Forsteralm
  Osem vlekov a 18 km rozmanitých zjazdoviek ponúka lyžiarske stredisko Forsteralm medzi obcami Waidhofen/Ybbs a Gaflenz. Na zjazdovkách sa o najlepšie podmienky starajú zasnežovacie zariadenia.