Keyvisual Winter Startseite, © Niederösterreich-Werbung/ Fred Lindmoser

Lyžovanie a snowboardovanie

Či rodinná zjazdovka v Annabergu alebo zjazdovka svetového pohára v Semmeringu, dolnorakúske lyžiarske strediská obsahujú všetko: od celkom ľahkých až po poriadne náročné zjazdovky.

Naše hory a regióny ponúkajú všetko, čo na lyžovanie potrebuje celá rodina. Okrem toho robíme všetko pre to, aby ste si na svahu užili pohodový a bezpečný deň. Pomôžte aj vy nám a naplánujte si cestu vopred!

Pre nás je to jasná výhoda! Správny lyžiarsky svah pre každého.

V Dolnom Rakúsku si každý nájde tie najlepšie podmienky na úspešnú celodennú lyžovačku. Začiatočníci a rodiny sa v našich početných rodinných lyžiarskych oblastiach cítia ako doma a pre expertov sú naše freeridové miesta a funparky zárukou niečoho navyše v dolnorakúskej zime. Okrem toho je všetko dôležité, ako napríklad stanice lanoviek, hostince alebo obchody, v pešej vzdialenosti, takže máte viac času na to, čo vás naozaj baví: elegantné zákruty na čerstvo upravených zjazdovkách, zimné výhľady na lanovke a poriadnu porciu slnka na lehátku pred chatou.

Ďalšie tipy na lyžovačku v Dolnom Rakúsku

Lyžiarske školy v Dolnom Rakúsku, © Niederösterreich Werbung, Kathrin Baumann

Lyžiarske školy v Dolnom Rakúsku

Prečítajte si viac
Boardovanie na Hochkari, © Stefan Voitl

Sloboda zaváňa snehom: freeride a funparky

Prečítajte si viac
Lyžovanie na Hochkare, © © weinfranz.at

Naživo z horských stredísk

Prečítajte si viac
Skialpinizmus v Mostvierteli, © Gerald Demolsky

Turistika na lyžiach v Dolnom Rakúsku

Prečítajte si viac
Guga hö, Gemeindealpe, © Fred Lindmoser

„Guga Hö“ ranné lyžovanie v regióne Mostviertel

Prečítajte si viac
Ötscher je jeho liek, © Daniel Gollner

Ötscher je jeho liek

Prečítajte si viac

Malé, ale kvalitné lyžiarske strediská

Tlačenica pri vlekoch, preplnené zjazdovky a žiadne miesto na chate? V malých, ale kvalitných lyžiarskych strediskách sa zaručene nestretnete s dlhým čakaním a tieto miesta u vás zabodujú prehľadnou ponukou, uvoľnenou atmosférou a veľkou dávkou pokoja. Menší počet zjazdovkových kilometrov tu vynahrádza najlepšia infraštruktúra a primeraný pomer kvality a služieb! Ideálne pre rodiny s deťmi!