Medzinárodné barokové dni v Melku

Od 29. mája do 1. júna 2020 sa v jedinečnom prostredí opátstva Melk uskutoční stretnutie vrcholových nadšencov starej hudby.

Pod heslom „ENG(EL)LAND“ (pozn. prekladateľa Anglicko – krajina anjelov) zostavil Michael Schade, autor a umelecký riaditeľ festivalu, vzrušujúci program, ktorý ukazuje rozmanitosť éry. Špičkoví umelci a hudobníci predvedú, ako aktuálne a sviežo dnes stále znejú Händel a Purcell.

Anjelské zvuky

Medzinárodné barokové dni v opátstve Melk opäť viac približujú, aké nápadité a mnohoznačné je barokové umenie. „ENG(EL)LAND“ je sloganom barokových dní 2020 – komorný spevák Michael Schade a zástup „nebeských“ hudobníkov prinesie do Melku hudbou pulzujúci život Händla, Purcella a Dowlandovho Londýna. Zvláštnosťou Barokových dní v Melku sú okrem vynikajúcich umelcov, ktorí každý rok prichádzajú do Wachau, najmä perfektné kulisy, v ktorých hudba zaznieva, ako je kostol opátstva, baroková pivnica, letná sakristia, záhradný pavilón alebo neďaleký zámok Pielach.

Hviezdy starej hudby

V priliehavom prostredí historických pamiatok si tento rok môžete vypočuť hudbu Fahmiho Alqhaia a jeho telesa Accademia del Piacere, okrem toho zahrajú aj skupiny lautte compagney BERLIN, The Tallis Scholars, Luca Pianca a Giulia Genini, Agnes Palmisano Trio a orchester  L’Orfeo Barockorchester pod taktovkou Michi Gaigg a Paula Gulda. Za programom stojí Michael Schade, ktorý ako každý rok doplní barokové hudobné hviezdy ako spevák. Ako rezidenčný orchester Medzinárodných barokových dní vystúpi Concentus Musicus Wien pod vedením Stefana Gottfrieda.