Miesto oddychu s výhľadom

Keď vám svet leží pri nohách a vy si vychutnávate tento okamih, vtedy pochopíte, prečo je leto na horách v Dolnom Rakúsku také nezabudnuteľné.

Viedenský alpský oblúk nadchýna turistov aj horských cyklistov svojimi dychberúcimi výhľadmi a oddychovými stanicami nad oblakmi. Od pohoria Bucklige Welt až po Hohe Wand sa tiahne napínavá spleť trás, ktorá čaká iba na vás.

Množstvo ciest, jeden cieľ: neustále sa sem vracať
Viedenský alpský oblúk obľubujú najmä dobyvatelia vrcholov. Koniec koncov tu možno nájsť „raj pohľadov“. Je jedno, či ste turista alebo horský cyklista: horu Gahns a výhľad na Semmering a Schneeberg z chaty Waldburgangerhütte alebo obľúbenú chatu Naturfreundehaus Knofeleben jednoducho musíte vidieť.

Oboma nohami nad oblakmi
Rozmanitá spleť chodníkov a trás ponúka šťavnaté pastviny, tmavozelené lesy a dychberúce výhľady. Turisti to môžu všetko sami zažiť na výlete po miestnom turistickom chodníku Viedenského alpského oblúka: od Payerbachu vás zavedie na panoramatickú oddychovú zastávku, na chatu Waldburgangerhütte, a ďalej k chate Naturfreundehaus Knofeleben, ktorá je najobľúbenejšou chatou roku 2014.

Raj výhľadov. A horských cyklistov
Rozmanitý terén robí z Viedenských Álp pre horských cyklistov úžasnú panoramatickú trasu. Obľúbeným výletným bodom túr je Priglitz. Okrem skvelej vyhliadky na napínavé zjazdy možno na trase Silbersbergstrecke alebo Kapellenrunde obdivovať aj historické budovy, prehliadkovú banskú štôlňu Payerbach a sýtozelenú krajinu.